Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2011, 11:14

autor: Hed

W The Elder Scrolls V: Skyrim przemienimy się nie tylko w wampiry

W sieci pojawia się mnóstwo nieoficjalnych filmów z The Elder Scrolls V: Skyrim, z których dowiadujemy się wielu nowych informacji o grze. Wygląda na to, że w produkcji studia Bethesda będziemy mogli przeistoczyć się nie tylko w wampiry, ale też w ich odwiecznych wrogów.

Firma Bethesda potwierdziła jakiś czas temu, że w The Elder Scrolls V: Skyrim pojawi się możliwość przeistoczenia w wampira, z czym będą wiązały się nowe elementy rozgrywki. W filmach z gry, które wyciekły do sieci, pojawiła się wzmianka o jeszcze jednej niespodziance związanej z przemianą postaci. To oczywiście potężny spoiler, więc ostrzegamy przed poniższą częścią tekstu.

Sprawa została zauważona między innymi przez serwis Gamespy, który wyszukał filmy publikowane przez wyjątkowo nadgorliwych fanów produkcji. Bethesda walczy z tego typu praktyką, bo chce zachować wszystkie niespodzianki dla graczy. Nie możemy więc pokazać żadnego z materiałów – po prostu są one szybko kasowane. Chodzi jednak o to, że w grze pojawią się wilkołaki.

W The Elder Scrolls V: Skyrim przemienimy się nie tylko w wampiry - ilustracja #1

W Skyrim najwyraźniej będziemy mogli podjąć pewne zadanie, wskutek którego przeistoczymy się w lykantropa, czyli istotę przyjmującą postać humanoidalnego wilka przy pełni księżyca. Rasa nie jest nowością w The Elder Scrolls, bo pojawiła się w grze Daggerfall. W dodatku Bloodmoon do Morrowinda temat wilkołaków był na pierwszym planie: gracz mógł nawet stać się jednym z nich.

Wilkołaki to nie jedyne mroczne elementy, jakie znajdziemy w grze. Podobno pojawi się w niej także quest dotyczący kanibalizmu. Tak przynajmniej wynika z opisu, jaki pojawił się na stronie brytyjskiej organizacji ratingowej British Board of Film Classification. Czytamy w nim, że gracz będzie mógł dołączyć do grupy żywiącej się ludzkim mięsem (co może być związane z wilkołakami lub wampirami).

W The Elder Scrolls V: Skyrim przemienimy się nie tylko w wampiry - ilustracja #2

Jeśli powyższe doniesienia się potwierdzą, to Bethesda, która do tej pory unikała komentowania sprawy, zapunktuje w oczach społeczności fanów The Elder Scrolls. Wielu stałych bywalców w Tamriel czekało na ponowną możliwość przybrania postaci wilka. Jest to o tyle ciekawe, że przeistoczenie w lykantropa lub krwiopijcę zmienia rozgrywkę i dzięki temu gwarantuje dodatkowe atrakcje.

The Elder Scrolls V: Skyrim trafi do polskich sklepów w piątek (11 listopada) w wersji pecetowej (159,99 zł) oraz konsolowej (Xbox 360, PlayStation 3 - 239,99 zł). Posiadacze komputerów osobistych otrzymają do wyboru dwie opcje językowe: angielską lub polską. W pracach nad lokalizacją wzięli udział tacy aktorzy jak Piotr Fronczewski, Henryk Talar, Krzysztof Kowalewski i Wiktor Zborowski. Edycje na Xboksa 360 i PlayStation 3 będą tylko po angielsku.

  1. The Elder Scrolls V: Skyrim - E3 2011 - pierwsze spojrzenie
  2. Skyrim - kulisy produkcji (PL)