Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2024, 18:02

W ramach wielkiej aktualizacji RPG akcji Lords of the Fallen wzbogaciło się o dwa nowe tryby. Łatka uświetnia debiut gry w Xbox Game Pass

Przy okazji premiery Lords of the Fallen w usłudze Xbox Game Pass, do gry niespodziewanie trafiła duża aktualizacja „Clash of Champions”. Wprowadziła ona do soulslike'a dwa nowe tryby rozgrywki, na które od dawna czekali fani.

Źródło fot. Hexworks/CI Games.
i

Soulslike Lords of the Fallen, którego wydawcą jest polska firma CI Games, doczekał się drugiej dużej aktualizacji. Po imponującym patchu 1.5, który wprowadził do tytułu tonę nowej zawartości, wczoraj na serwery gry zawitała łatka zatytułowana „Clash of Champions” (pol. starcie mistrzów). Przede wszystkim wprowadziła ona do produkcji dwa nowe tryby rozgrywki oba z bossami w roli głównej. Poniżej możecie zobaczyć trailer towarzyszący omawianemu patchowi.

Dwa razy boss rush

Wspomniane dwa nowe warianty rozgrywki w Lords of the Fallen to tzw. tryby boss rush, które pozwalają nam zmierzyć się z „szefami” – oczywiście o ile zdołaliśmy ich wcześniej pokonać w ramach opowieści fabularnej.

Wprowadzone do LoftF tryby występują w dwóch odmianach:

  • pierwszy z nich, nazwany Echoes of Battle (pol. Echa potyczek), pozwala nam przystąpić do ponownego pojedynku z wybranym przez nas bossem;
  • drugi wariant rozgrywki określony jest z kolei jako Tygiel i stawia nas przed trudnym zadaniem pokonania wielu bossów z rzędu, bez możliwości odrodzenia się – wyzwanie Tygla podzielono tematycznie na przeciwników reprezentujących kolejno: wiarę, krew, światło, ogień oraz ciemność, a w ramach każdej serii będziemy musieli pokonać 3–4 bossów.

Co warte wyszczególnienia, jest też dostępna opcja ostatecznego wyzwania Tygla, w ramach którego musimy pokonać pod rząd wszystkich 12 głównych „szefów”. Należy przy tym podkreślić, że opcje walki w Tyglu odblokujemy dopiero po spełnieniu określonych warunków. Dla przykładu: aby przystąpić do najtrudniejszego wyzwania, należy wcześniej odblokować wszystkie 3 zakończenia gry. Zrealizowano to zatem podobnie jak w Sekiro: Shadows Die Twice.

Omawiając nowe tryby, nie mogę nie wspomnieć, że te można „ogrywać” zarówno samemu, jak i w trybie kooperacji. Co ważne, oba warianty rozgrywki uruchomić można w łatwy sposób. Aby rozpocząć tryb boss rush, należy udać się do dowolnych szczątków, a nastęnie z głównej listy wybrać jedną z interesujących nas opcji.

Aktualizacja, która celebruje debiut gry w Xbox Game Pass

Należy zaznaczyć, że aktualizacja „Clash of Champions” wprowadziła nie tylko nową zawartość do gry, ale także przyniosła szereg usprawnień technicznych – mają one naprawiać szczególnie te bolączki, które pojawiły się w grze po patchu 1.5.

Oczywiście wczorajszy termin premiery łatki „Clash of Champions” nie był przypadkowy. Debiut owej aktualizacji do Lords of the Fallen zbiegł się bowiem z dodaniem gry do katalogu usługi PC/Xbox Game Pass.

Przypomnę, że Lords of the Fallen ukazało się na 13 października 2023 roku. Gra wyszła na komputery osobiste i konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

  1. Lords of The Fallen – strona internetowa gry
  2. Lords of the Fallen na Steamie

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej