Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2024, 16:44

Hellblade 2 wisienką na torcie, jakim jest „pyszna” oferta Xbox Game Pass na przełom maja i czerwca. Smaku dopełniają m.in. popularna strzelanka i polskie RPG akcji

Poznaliśmy listę gier, które wkrótce zostaną dodane do abonamentu PC/Xbox Game Pass. Wśród nich znajdziemy debiutujące Senua’s Saga: Hellblade 2 oraz soulslike’a Lords of the Fallen.

Źródło fot. Ninja Theory
i

Microsoft udostępnił listę gier, które trafią do usług PC/Xbox Game Pass oraz Xbox Game Pass Ultimate w drugiej połowie maja i na początku czerwca. Tym razem będzie to aż 12 produkcji, z których 4 zaliczą ogólnoświatową premierę.

Zdecydowanie największym hitem tego okresu jest debiutujące Senua’s Saga: Hellblade II. Ponownie wcielimy się w cierpiącą na psychozę Senuę, która, przemierzając Islandię z X wieku, musi zmierzyć się nie tylko z tyranią, ale i z własnymi demonami. Niedawno twórcy pochwalili się, że w pracy nad grą brali udział specjaliści od zdrowia psychicznego, a także osoba cierpiąca na podobną chorobę jak protagonistka.

Dla graczy szukających większych wyzwań, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, dodany zostanie soulslike Lords of the Fallen. Jest to dobra okazja do sprawdzenia niedawno wypuszczonej aktualizacji Master of Fate, która wprowadza wiele nowości i ma stanowić kulminację prac twórców.

Fani strzelanek mogą być natomiast zainteresowani Immortals of Aveum. Debiutancka, pierwszoosobowa produkcja AAA od Ascendant Studios nie spełniła co prawda pokładanych w niej nadziei, ale zgarnęła przyzwoite oceny. Obecność w Game Passie wydaje się być świetną okazją do przetestowania owego tytułu.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Xbox Game Pass na przełom maja i czerwca

 1. Brothers: A Tale of Two Sons (PC, konsole i chmura) – dostępne od dzisiaj
 2. Chants of Sennaar (PC, konsole i chmura) – dostępne od 15 maja
 3. EA Sports NHL 24 (chmura) – dostępne od 16 maja
 4. Immortals of Aveum (PC, XSX/S i chmura) – dostępne od 16 maja
 5. Senua’s Saga: Hellblade II (PC, XSX/S i chmura) – dostępne od 21 maja (premiera)
 6. Galacticare (PC, XSX/S i chmura) – dostępne od 23 maja (premiera)
 7. Hauntii (PC, konsole i chmura) – dostępne od 23 maja (premiera)
 8. Moving Out 2 (PC, konsole i chmura) – dostępne od 28 maja
 9. Humanity (PC, konsole i chmura) – dostępne od 30 maja
 10. Lords of the Fallen (PC, XSX/S i chmura) – dostępne od 30 maja
 11. Firework (PC) – dostępne od 4 czerwca
 12. Rolling Hills (PC, konsole i chmura) – dostępne od 4 czerwca (premiera)

Xbox Game Pass 31 maja opuszczą:

 1. Chicory: A Colorful Tale (PC, konsole i chmura);
 2. Farworld Pioneers (PC, konsole i chmura);
 3. JoJo’s Bizarre Adventure: All-Star Battle (PC, konsole i chmura);
 4. Pac-man Museum + (PC, konsole i chmura);
 5. Little Witch in the Woods (PC, konsole i chmura);
 6. Railway Empire 2 (PC, konsole i chmura).

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej