Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2024, 16:30

Do Xbox Game Pass trafi głośny RPG akcji. Będzie to świetna okazja do sprawdzenia Lords of the Fallen 1.5

Firma CI Games podpisała umowę z Microsoftem, w ramach której do usługi Xbox Game Pass zawita soulslike Lords of the Fallen. Będzie to dobra okazja do sprawdzenia obszernej aktualizacji 1.5, stanowiącej kulminację prac twórców.

Źródło fot. CI Games
i

AKTUALIZACJA:

Wczoraj firma CI Games opublikowała raport (via Bankier.pl) dotyczący zawarcia umowy z Microsoftem w kwestii udostępnienia w usłudze Game Pass dwóch gier: Lords of the Fallen i Sniper: Ghost Warrior Contracts 2. Porozumienie zawarto 3 maja, lecz podano w nim dokładnego terminu, w którym owe produkcje trafią do subskrypcji giganta z Redmond – widnieje jedynie informacja, że stanie się to w 2024 r.

Oryginalna wiadomość (3 maja)

Według źródła, do którego dotarł serwis eXputer, najnowsza produkcja studia Hexworks – Lords of the Fallen – już wkrótce zawita do usługi Xbox Game Pass. Biorąc pod uwagę niedawno wydaną aktualizację 1.5, byłaby to świetna okazja dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na zakup, a chcieliby przetestować grę.

Zgodnie z opublikowanym artykułem, soulslike’a w ramach abonamentu będziemy mogli ogrywać począwszy od ostatniego tygodnia maja. Nie podano jednak konkretnego dnia z uwagi na potencjalne opóźnienia.

Aktualizacja 1.5

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu do gry wprowadzona została obszerna aktualizacja 1.5 zatytułowana „Master of Fate”. Dodała ona masę nowości, z czego niektóre prezentują się naprawdę ciekawie, jak np. dostosowywanie rozgrywki za pomocą siedmiu modyfikatorów.

Sami twórcy opisali z tej okazji produkcję jako „najlepszą jak dotąd wersję Lords of the Fallen”. Określenie co prawda trochę na wyrost, wszakże dziwnym byłoby, gdyby nowa wersja była gorsza od poprzedniej. Jeśli jednak jesteście ciekawi, co zostało dodane, to odsyłam Was do poprzedniej wiadomości pod ten link.

Lords of the Fallen zadebiutowało 13 października zeszłego roku i spotkało się z mieszanym odbiorem, głównie z uwagi na problemy techniczne. Od tamtego czasu gra otrzymała wiele aktualizacji, których kulminacją jest właśnie wersja 1.5. Jeśli do tej pory wstrzymywaliście się z zakupem gry, a jesteście subsrybentami usługi Xbox Game Pass (bądź PC Game Pass, bo można założyć, że gra wyląduje również w pecetowej ofercie abonamentu), to lepiej zaczekajcie jeszcze trochę na potencjalne potwierdzenie tej wiadomości.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej