W Battlefield 6 gracze latali po mapie szybciej niż Usain Bolt. Wszystko przez jeden, absurdalny błąd z drabiną
W Battlefield 6 istnieje błąd polegający na odbijaniu się od drabin, które przyspieszają postać. Twórca gry zapewnił, że zostanie on wyeliminowany.

Premiera Battlefielda 6 okazała się ogromnym sukcesem, choć nie obyło się bez problemów w postaci odmawiającego współpracy EA App. Sama gra okazała się być naprawdę dopracowana pod względem technicznym, jednak nie mogło zabraknąć kilku błędów. Jeden z nich sprawia, że gracze poruszają się po mapach z ogromną prędkością.
Przyspieszające drabiny
Błąd jest bardzo prosty do odtworzenia. Wystarczy ustawić drabinę pod kątem – opierając ją o niski murek lub coś podobnego – wbiec na nią, a w połowie drogi odwrócić się o 180 stopni i skoczyć. W ten sposób zostaniemy wybici ze sporą siłą i polecimy w przeciwnym kierunku z dużą prędkością.
Daje to niemałą przewagę na polu walki. Nie tylko pozwala błyskawicznie dostać się w odleglejsze miejsca, ale również potrafi zaskoczyć przeciwników, dzięki czemu łatwiej jest ich wyeliminować. Na szczęście błąd nie pozostanie zbyt długo obecny w grze.
Jeden z graczy zwrócił uwagę na problem w serwisie X, prosząc EA DICE o jego naprawę. W odpowiedzi główny producent Battlefielda 6, David Sirland, zapewnił, że poprawka zostanie wprowadzona. Nie wiadomo jednak, kiedy możemy się jej spodziewać.
EA DICE dość szybko stara się eliminować drobniejsze błędy. Dla przykładu w weekend usunięto irytujący problem, przez który postać wyposażona w konkretną broń lub narzędzie traciła pęd przy skoku. Wcześniej wdrożono również zmiany mające naprawić błąd w trybie Przełom, przez który mapy „nie zawsze zapełniały się zamierzoną liczbą graczy”.
Najnowszy hotfix pojawił się wczoraj wieczorem. Zwiększył on liczbę „biletów” na niektórych mapach w trybie Rush do 100 (wcześniej było 75), zmniejszył prędkość wylotową pocisków dla karabinów M2010 ESR i PSR, a także sprawił, że pociski ze strzelb uwzględniają opór powietrza.
Przed twórcami wciąż jest jednak sporo pracy. Aby w pełni zaspokoić graczy muszą m.in. przyjrzeć się problemom z mapami, a także patologii dotyczącej trybu Portal.
- Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google
- Recenzja Battlefield 6. Ogłusza eksplozjami, imponuje destrukcją i przypomina, za co kocham tę serię

GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic
- EA DICE
- EA / Electronic Arts
- Battlefield (marka)
- strzelanki FPP (FPS)
- bugi / problemy techniczne (gry)
- PC
- PS5
- XSX