Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2022, 10:14

Victoria 3 nowym hitem Paradoxu; gra zjada Hearts of Iron IV na śniadanie

Paradox Interactive ma kolejny hit – Victoria 3 sprzedała się o wiele lepiej niż Hearts of Iron IV. Do sukcesu Cities: Skylines trochę jednak zabrakło.

Źródło fot. Paradox
i

Wydana w zeszłym miesiącu gra Victoria 3 studia Paradox osiągnęła tytułowe „zwycięstwo”. Najnowsza strategia ekonomiczna rozeszła się na PC w pokaźnej liczbie egzemplarzy.

Paradox z kolejnym sukcesem

Z informacji ujawnionych przez wydawcę wynika, że Victoria 3 w niecały miesiąc znalazła ponad pół miliona nabywców. Wynik jest bez wątpienia znakomity, tym bardziej, że mówimy o RTS-ie wydanym tylko na PC. Dla porównania inna duża gra Paradoxu – Hearts of Iron IV – potrzebowała aż 8 miesięcy na przekroczenie bariery 500 tys. sprzedanych egzemplarzy. Z kolei uzyskanie podobnego wyniku zajęło wydanemu przez firmę Cities: Skylines niecały tydzień (licząc od premiery). Wszystkie wspomniane wyżej gry w podanych okresach były dostępne tylko na PC.

Garść statystyk i ciekawostek z Victorii 3

Studio do informacji o sprzedaży dołączyło infografikę z ciekawostkami.

  • Gracze spędzili w grze 609 318 dni, czyli ok. 1669 lat.
  • W tym czasie stworzyli 380 335 krajów, zbudowali 126 263 kanały Sueskie, 45 614 transkontynentalnych linii kolejowych i 40 tys. wież Eiffla, wynaleźli 187 milionów technologii, zmienili kolor mapy Prus na żółty 83 razy, a także zjednoczyli Niemcy aż 98 tysięcy razy.
Victoria 3 nowym hitem Paradoxu; gra zjada Hearts of Iron IV na śniadanie - ilustracja #1
Źródło: Paradox.

Victoria 3 – rozwój, nagrody i najważniejsze informacje

Victoria 3 ukazała się na PC 25 października tego roku i można ją zakupić na Steamie w cenie 199,99 zł. Użytkownicy platformy wystawili produkcji ok. 16 tys. recenzji, z których 66% jest pozytywnych. Twórcy mają duże plany na rozwój, co na pewno docenią fani „dwójki”, którzy czekali na kontynuację aż 12 lat. Co warte uwagi, tytuł został nominowany do tytułu „gry strategicznej roku” na gali The Game Awards 2022. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Jakub Tarchała

Jakub Tarchała

Pierwsze treści zamieszczał w serwisie YouTube, jednak pisanie tekstów bardziej przypadło mu do gustu. W 2020 roku założył skromnego bloga, na którym publikował recenzje gier, a dwa lata później połączył pracę z hobby i rozpoczął przygodę z pisaniem dla GryOnline.pl. Uwielbia nietuzinkowe poczucie humoru Terry'ego Pratchetta i tajemnice wszechświata zawarte w powieściach Stanisława Lema. Chętnie ogląda komedie i horrory. Wielką miłością darzy uniwersum Stalkera (zarówno growe, książkowe, jak i pastowe). W wolnych chwilach gra na gitarze oraz kolekcjonuje karty Marvela.

więcej