Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2017, 09:26

Sprzedaż Hearts of Iron IV przekroczyła 500 tys. egzemplarzy

Firma Paradox Interactive poinformowała, że sprzedaż traktującej o II wojnie światowej strategii Hearts of Iron IV przekroczyła pół miliona egzemplarzy.

Pracownicy firmy Paradox Interactive mają powody do zadowolenia. Jej prezes, Fredrik Wester, właśnie pochwaliłł się, że sprzedaż Hearts of Iron IV przekroczyła pół miliona egzemplarzy. Wynik ten jest imponujący biorąc pod uwagę poziom trudności gry i duże skomplikowanie jej mechanizmów rozgrywki.

Hearts of Iron IV okazało się kolejnym sukcesem w dorobku autorów. - Sprzedaż Hearts of Iron IV przekroczyła 500 tys. egzemplarzy - wiadomość - 2017-02-21
Hearts of Iron IV okazało się kolejnym sukcesem w dorobku autorów.
HEARTS OF IRON IV W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Paradox Developments
  2. Wydawca: Paradox Interactive
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 6 czerwca 2016 r.

Fredrik Wester podkreślił, że PC pozostaje główną platformą dla produkcji tego typu oraz że jest to rynek, na którym nawet niszowe produkcje mogą osiągnąć dobrą sprzedaż, o ile tylko zaoferują wysoką jakość, a ich deweloperzy są skłonni słuchać sugestii fanów.

Próg pół miliona egzemplarzy udało się osiągnąć w niecały rok po premierze, gdyż gra zadebiutowała w czerwcu ubiegłego roku. Strategie tego typu wydawane przez Paradox Interactive tradycyjnie sprzedają się dobrze przez długie lata, więc wynik osiągnięty przez Hearts of Iron IV na pewno ulegnie w przyszłości znacznemu zwiększeniu.

W utrzymaniu zainteresowania Hearts of Iron IV pomogą dodatki. Pierwszy z nich, zatytułowany Together for Victory, ukazał się w grudniu, a kolejne bez wątpienia są w drodze.

Najlepszym przykładem tego, jak skuteczna może być taka taktyka wydawnicza jest Crusader Kings II tego samego dewelopera. Produkcja ma już pięć lat na karku, a wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem, w czym kluczową rolę odegrało regularne wypuszczanie nowych rozszerzeń, których obecnie jest już kilkanaście i nie zanosi się, aby na tym się skończyło.

Przypomnijmy, że Hearts of Iron IV dostępne jest wyłącznie na PC. Gra została ciepło przyjęta – oceny graczy w serwisie Steam są bardzo pozytywne, a nasz redaktor wystawił jej notę 8.5.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Hearts of Iron IV - powrót w wielkim stylu