Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2017, 20:14

Nier: Automata – pecetowa wersja opóźniona, system online i DLC

W trakcie oficjalnego przedpremierowego streamu Nier: Automata, deweloperzy zapowiedzieli, że pecetowy debiut gry zostanie nieco opóźniony względem wersji konsolowej. Twórcy przedstawili także pierwsze informacje na temat sytemu online w grze oraz plany dotyczące DLC.

Nier: Automata pojawi się 10 marca na europejskich półkach sklepowych i będzie wówczas dostępne jedynie na PlayStation 4. Nie jest jednak tajemnicą, że dzięki sukcesom innych marek Square Enix na rynku PC, tytuł był praktycznie od początku produkowany również z myślą o posiadaczach blaszaków. Po ujawnieniu oficjalnej konsolowej daty debiutu wydawca wstrzymywał się do tej pory z jakimikolwiek konkretnymi deklaracjami dotyczącym terminu premiery edycji PC. Podczas najnowszego oficjalnego streamu gry, deweloperzy podzielili się wreszcie najświeższymi informacjami na temat portu, ujawniając przy tym szczegóły związane z systemem online gry oraz plany względem DLC.

Według producenta Nier: Automata, Yosukego Saito, premiera wersji PC zostanie minimalnie opóźniona względem PlayStation 4. Jednym z głównych powodów takiej decyzji jest, jak twierdzi, piractwo. Platinum Games i Square Enix mają odczuwać dyskomfort związany z ostatnimi niefortunnymi wydarzeniami. Chodzi o kilka głośnych tytułów, których cyfrowe zabezpieczenia zostały złamane tuż po ich premierze na pecetach. Chociaż Saito nie wdawał się w szczegóły, bez wątpienia chodzi mu, między innymi, o scrackowanie systemu DRM o nazwie Denuvo w wydanym niedawno Reisdent Evil VII: Biohazard. Zarówno wydawca jak i producent Nier: Automata mają przyjrzeć się bliżej problemowi i spróbować znaleźć jego rozwiązanie tak, by gra trafiła w jak najszybszym terminie na platformę Steam.

W trakcie prezentacji poznaliśmy także pierwsze szczegóły dotyczącego systemu online w Nier: Automata, o nazwie Android. Chociaż produkcja nie posiada modułu zabawy wieloosobowej, to gracze będą mogli w niebezpośredni sposób wchodzić w interakcje z innymi uczestnikami zabawy. Po śmierci głównej bohaterki pozostawia ona po sobie uszkodzone ciało androida, które przechowuje część ekwipunku oraz informacje o profilu grającego. Ciało możemy znaleźć wracając na miejsce, w którym poprzednio zginęliśmy, odzyskując tym samym utracony dobytek. Co więcej, pokrywając koszty naprawy możemy na krótki czas wskrzesić poprzednie alter ego i sprawić, że będzie ono walczyło u naszego boku. Jeżeli będziemy w trybie online to w trakcie eksploracji, od czasu do czasu natrafimy na szczątki innych graczy, które wykorzystamy w praktycznie identyczny sposób. Deweloperzy nie potwierdzili jednak czy wejdziemy również w posiadanie majątku zabitych nieszczęśników, czy też pozostaną oni jedynie potencjalnymi sojusznikami.

Twórcy zdradzili także, że rozpoczęły się prace nad pierwszym przygodowym dodatkiem do gry, który ma być efektem starań ze strony aktora Natsukiego Hanaego. Dodatek skupi się na bohaterze, w którego wciela się Hanae, a więc na androidzie o imieniu 9S, który towarzyszy głównej bohaterce w trakcie kampanii. W planach twórców są w tej chwili także nowe zestawy kostiumów.

  1. Oficjalna strona gry Nier: Automata