Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2017, 11:14

autor: Vergil

Znamy datę premiery Nier: Automata na PC

Przed kilkoma dniami informowaliśmy Was o tym, że premiera pecetowej wersji gry Nier: Automata zostanie opóźniona. Okazuje się jednak, że obsuwa nie będzie szczególnie dotkliwa – mowa bowiem o raptem kilku dniach względem daty debiutu na PlayStation 4.

Zapowiedziana jakiś czas temu, pecetowa wersja gry Nier: Automata miała zaliczyć drobną obsuwę. Powodem takiego stanu rzeczy jest plaga piractwa, jaka wciąż szerzy się na komputerach osobistych. Okazuje się, że „drobna” to w tym przypadku odpowiednie słowo – wygląda bowiem na to, że deweloperzy znaleźli już rozwiązanie problemu i najnowsze dzieło ekipy Platinum Games zadebiutuje na platformie Steam 10 marca. W tym momencie warto przypomnieć, że edycja na PlayStation 4 trafi na zachodni rynek 7 marca – obsuwa nie jest zatem szczególnie dotkliwa.

PC, PS4 – a pozostałe platformy?

Tego typu widoki będą w Nier: Automata na porządku dziennym – wszak nie od dziś wiadomo, że produkcja będzie zawierać elementy charakterystyczne nawet dla… bullet hell shooterów. - Znamy datę premiery Nier: Automata na PC - wiadomość - 2017-02-23
Tego typu widoki będą w Nier: Automata na porządku dziennym – wszak nie od dziś wiadomo, że produkcja będzie zawierać elementy charakterystyczne nawet dla… bullet hell shooterów.

Jak być może niektórzy z Was pamiętają, oryginalny Nier został wydany zarówno na PlayStation 3, jak i na Xboksa 360. Czy podobny los czeka omawiany tytuł? Niedawno wypowiedział się na ten temat Yosuke Saito, czyli producent Nier: Automata, który potwierdził, że taka sytuacja nie będzie mieć miejsca – produkcja najprawdopodobniej nigdy nie pojawi się na Xboksie One.

Powodem takiego stanu rzeczy jest specyfika japońskiego rynku, na którym sytuacja konsoli Microsoftu nie prezentuje się różowo. Twórcy postanowili zatem skupić się tylko na jednej konsoli, co przyniosło wiele korzyści – autor przyznaje, że ekipa nie musiała dzielić swojego czasu pomiędzy poszczególne platformy, a tym samym mogła skoncentrować się na dostarczeniu gry najwyższej jakości.

W Nier: Automata znajdzie się również miejsce dla przerośniętych bossów. Na przykład ten tutaj mógłby nosić miano Władcy Smogu. - Znamy datę premiery Nier: Automata na PC - wiadomość - 2017-02-23
W Nier: Automata znajdzie się również miejsce dla przerośniętych bossów. Na przykład ten tutaj mógłby nosić miano Władcy Smogu.

Pomimo że znajomość fabuły pierwszego NieR nie będzie konieczna, by cieszyć się opowiedzianą w Automacie historią, wielu z nas z otwartymi rękoma przywitałoby ewentualny remaster tej niedocenionej produkcji. Saito i w tej sprawie zabrał głos, stwierdzając bez ogródek, że powstanie takowego jest jak najbardziej prawdopodobne... pod warunkiem, że Automata będzie „sprzedawać się niczym ciepłe bułeczki”. Fani serii powinni zatem przygotować portfele na zbliżający się wielkimi krokami wydatek.