Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2017, 09:30

autor: AlexB

NieR: Automata osiągnęła status złoty

Yosuke Saito z firmy Square Enix poinformował, że prace nad konsolową wersją gry NieR: Automata zostały ukończone. Tytuł na PlayStation 4 zadebiutuje na rynku japońskim 23 lutego. W Europie pojawi się 10 marca.

Wczoraj podaliśmy garść informacji na temat NieR: Automata, gry akcji z elementami RPG od firmy Square Enix i studia PlatinumGames (twórców serii Bayonetta), będącej kontynuacją popularnej produkcji z konsoli PlayStation 3. Yosuke Saito, jeden z producentów tytułu, poinformował ostatnio na swoim Twitterze, że prace nad dziełem zostały oficjalnie zakończone. Jak zdradził deweloper, tak naprawdę status złoty został osiągnięty już jakiś czas temu, jednak podążając za ostatnią modą hucznego ogłaszania tego wydarzenia na serwisach społecznościowych (nie tak dawno miało to miejsce przy okazji Horizon: Zero Dawn), również postanowił się nim pochwalić. Japońska premiera gry, zaplanowana na 23 lutego, jest zatem raczej niezagrożona. NieR: Automata pojawi się na rynku amerykańskim 7 marca, a trzy dni później zadebiutuje w Europie. Należy zaznaczyć, że koniec prac dotyczy wyłącznie wersji na PlayStation 4. Zapowiedziana edycja pecetowa jest na razie w przygotowaniu, lecz ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Prace nad grą zakończone, więc można z czystym sumieniem odpocząć - NieR: Automata osiągnęła status złoty - wiadomość - 2017-02-03
Prace nad grą zakończone, więc można z czystym sumieniem odpocząć

Warto również przypomnieć, że na konsoli PlayStation 4 dostępna jest wersja demonstracyjna NieR: Automata. Można ją pobrać z PlayStation Store.