Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2017, 09:17

Sea of Thieves – ośmiominutowy fragment rozgrywki

Studio Rare – odpowiedzialne za grę Sea of Thieves – podzieliło się ze społecznością materiałem wideo z rozgrywki, prezentującym przygodę zespołu deweloperów w czasie testów alfa. Podczas seansu można zobaczyć wiele elementów produkcji w akcji, a przy okazji nieco się pośmiać.

Sea of Thieves w skrócie:
  • Producent: Rare;
  • Wydawca: Microsoft Studios;
  • Gatunek: przygodowa, sieciowa gra multiplayer w pirackim klimacie;
  • Platformy: Windows 10, Xbox One;
  • Planowana premiera: 2017 rok.

O Sea of Thieves – ciekawie zapowiadającym się symulatorze pirackich przygód od studia Rare – co prawda ostatnio nieco przycichło, ale brytyjscy twórcy nie dają o sobie zapomnieć na długo. Gdy pisaliśmy o ich projekcie ostatnim razem, deweloper przygotowywał się do zamkniętego testu technicznej alfy. Zaproszeni do niej gracze nie mogli jednak rozpowszechniać żadnych materiałów, więc przeciętny człowiek nie dowiedział się za wiele o produkcji podczas tego wydarzenia.

Z pomocą przychodzą sami twórcy, którzy zaprezentowali na ośmiominutowym wideo, zamieszczonym na ich oficjalnym kanale YouTube, jak przebiegała zabawa podczas okresu próbnego:

Jak widać, nietrudno zagłębić się w świat pełen tropikalnych wysepek, a możliwości oferowane przez grę skłaniają do ciekawych sytuacji między graczami. Nuda podczas długiego morskiego wojażu? Nic nie stoi na przeszkodzie, by urządzić na pokładzie spontaniczną popijawę przy dźwiękach akordeonu (albo trzech).

Sprawy szybko przybierają jednak morderczy obrót, gdy na horyzoncie pojawia się wrogi statek. Dopiero w drugiej części materiału zauważyć można, jak niezbędna bywa komunikacja i podział pracy między członkami zespołu. Część kamratów musi zostać pod pokładem, by zerkać na mapę okolicznych wód i szybko naprawiać uszkodzony kadłub, inni zajmują się działami, strzelają z pistoletów lub przygotowują do abordażu. W międzyczasie sternik odpowiedzialny jest za uniki oraz odpowiednie ustawienie łajby do kolejnych salw.

Pod przewodnictwem dobrego kapitana każdy członek załogi wie, co ma robić. - Sea of Thieves – ośmiominutowy fragment rozgrywki - wiadomość - 2017-02-03
Pod przewodnictwem dobrego kapitana każdy członek załogi wie, co ma robić.

To tyle, jeśli chodzi o materiały z rozgrywki, jednak twórcy z Rare lubią dzielić się także procesem wymyślania kolejnych elementów Sea of Thieves. Swego czasu pisaliśmy o rozważaniach głównego projektanta produkcji na temat perspektywy pierwszo- i trzecioosobowej, oraz tego, jak poszczególne rozwiązania wpływają na odczucia gracza podczas zabawy. W połowie stycznia starsi designerzy tytułu zapewnili nam zaś poniższy materiał wideo, w którym przybliżają fanom swoje pomysły na zachęcanie graczy do ścisłej kooperacji (filmik w języku angielskim):

Do premiery Sea of Thieves pozostało jeszcze wiele przypływów, ale gra ma ukazać się w tym roku. Wśród wspieranych platform znalazły się zaś konsola Xbox One oraz komputery zaopatrzone w system operacyjny Windows 10.