Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2016, 11:30

autor: Movis

Zamknięta alfa Sea of Thieves w przyszły weekend

Pirackie MMO Sea of Thieves jest jeszcze daleko od swej premiery, ale już zapowiedziano pierwszy test alfy 0.1.0. Wybrani uczestnicy programu Insider od 16 grudnia będą mogli spędzić weekend na poszukiwaniu zakopanych skarbów.

Sea of Thieves w skrócie:
  • Producent: Rare (Banjo-Kazooie, Donkey Kong, Viva Pinata);
  • Wydawca: Microsoft Studios;
  • Gatunek: przygodowa, sieciowa gra multiplayer, skupiona na działaniu drużynowym w ramach załogi pirackiego statku i rywalizacji z innymi grupami korsarzy. Nacisk położony został na eksplorację terenu oraz walki okrętów;
  • Platformy: Windows, Xbox One;
  • Planowana premiera: 2017 rok.

Wraz z końcem listopada twórcy ze studia Rare ruszyli z programem Insider, przeznaczonym dla pasjonatów, chcących wziąć aktywny udział we wczesnych testach pirackiej gry multiplayer Sea of Thieves. Zarejestrowani w nim gracze (można to nadal zrobić tutaj) mogą już liczyć na sprawdzenie zasadniczego fragmentu rozgrywki. Brytyjski deweloper ogłosił bowiem na swojej stronie, że w okresie 16-18 grudnia odbędzie się pierwszy zamknięty test technicznej alfy 0.1.0, zatytułowanej The Quest for Gold.

Tak jak mówił Jednooki Joe: „Obejdź urwisko z lewej i pięćdziesiąt kroków na zachód od dużego drzewa”. - Zamknięta alfa Sea of Thieves w przyszły weekend - wiadomość - 2016-12-09
Tak jak mówił Jednooki Joe: „Obejdź urwisko z lewej i pięćdziesiąt kroków na zachód od dużego drzewa”.

Zgodnie z nazwą, zabawa będzie polegać na znajdowaniu ukrytych skrzyń złota na bezludnych wyspach. W trakcie poszukiwań trzeba będzie odznaczyć się niezłymi umiejętnościami nawigacyjnymi, zarówno w morskich wojażach statkiem, jak i przy pieszych ekspedycjach w poszukiwaniu klasycznego „czerwonego X”. Warto po drodze zapamiętywać punkty orientacyjne, gdyż gracze nie będą mogli liczyć na żadne ułatwiające znaczniki i wirtualne ścieżki, a jedynie na własny spryt i topograficzną mapę terenu. Realnego iksa na piasku też nie należy się spodziewać.

Znalezienie skarbu to jednak tylko połowa problemu. Powracający na statek i zadowoleni z siebie kamraci mogą bowiem zostać zaatakowani przez czyhające w zasadzce inne pirackie załogi. Co gorsza, jeśli brawurowa ucieczka się uda, inni gracze nadal mogą w zuchwały sposób wykraść nasze złoto nawet, jeśli już bezpiecznie umieściliśmy je pod pokładem naszego brygu. Jeżeli zaś inna drużyna postanowi, że pokrzyżowaliśmy im szyki o jeden raz za dużo, może przy następnym spotkaniu powitać nas gromką salwą dział i abordażem.

Nie należy się jednak specjalnie nastawiać na dostęp do gry, gdyż w tej edycji alfy weźmie udział jedynie około tysiąca graczy (choć można się spodziewać powiększenia tej liczby w trakcie przyszłych, bardziej zaawansowanych testów). Dodatkowo wydarzenie to wiąże się z podpisaniem NDA, czyli umowy dotyczącej nierozpowszechniania informacji na temat gry. Nie można więc liczyć na weekendowe streamy, filmiki, czy nawet zrzuty ekranu z tytułu zapewnione przez tych, którzy zostali wybrani. Jedyny nowy materiał to krótki filmik pełen humoru, który pojawił się na oficjalnym kanale YouTube produkcji:

Sea of Thieves planowane jest jako tytuł na Windows 10 oraz Xbox One i ma zostać wydane w 2017 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.