Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2019, 17:37

Valve rejestruje znak towarowy Dota Underlords

Firma Valve zarejestrowała nazwę Dota Underlords jako znak towarowy gry komputerowej. Nie znamy jeszcze szczegółów, ale wygląda na to, że Gabe Newell i spółka szykują się do zapowiedzenia nowej produkcji.

Vrogros Underlord z Dota 2 użyczył swego tytułu nowej grze Valve. - Valve rejestruje znak towarowy Dota Underlords - wiadomość - 2019-05-15
Vrogros Underlord z Dota 2 użyczył swego tytułu nowej grze Valve.

Minął już rok, odkąd na stronie Valve pojawiły się liczne oferty pracy, mające świadczyć o powrocie spółki Gabe’a Newella do tworzenia gier. Jednak jak dotąd amerykańska firma nie pochwaliła się niczym konkretnym. Dopiero dziś dostrzeżono dowód na istnienie kolejnej produkcji Valve. Użytkownicy forum ResetEra znaleźli wniosek o rejestrację znaku towarowego Dota Underlords. Dokument złożono 6 maja i stwierdza on jednoznacznie, że chodzi o grę komputerową.

Nie sposób zgadnąć, czym dokładnie ma być Dota Underlords. Równie dobrze może to być zupełnie nowa produkcja, jak i oficjalna wersja popularnego moda do gry Dota 2 (a obecnie pełnoprawnej gry) Auto Chess. Współgrałoby to z doniesieniami z lutego, jakoby Valve planowało przejąć twórców tej modyfikacji (ostatecznie jeszcze do tego nie doszło). Można też snuć inne domysły, ale na ten moment nie mamy wystarczająco konkretnych informacji, by wyszło to poza dzikie spekulacje. Być może dowiemy się czegoś w trakcie finałów rozgrywek Dota 2 w ramach turnieju The International 2019, rozpoczynającego się 20 sierpnia. Dwa lata temu na zawodach zapowiedziano Artifact, niewykluczone więc, że również tym razem Valve zdecyduje się podgrzać atmosferę tego typu ogłoszeniem. Miejmy tylko nadzieję, że Dota Underlords nie podzieli losu poprzednika – karciany spin-off Doty nie odniósł większego sukcesu i wciąż czeka na gruntowną przeróbkę rozgrywki.

Karcianka Valve nie porwała tłumów. - Valve rejestruje znak towarowy Dota Underlords - wiadomość - 2019-05-15
Karcianka Valve nie porwała tłumów.