Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 maja 2019, 17:53

autor: Ender

Black Mirror - zwiastun i data premiery piątego sezonu serialu

W sieci ukazał się pierwszy zwiastun piątego sezonu serialu Black Mirror, znanego w Polsce pod tytułem Czarne lustro. Poznaliśmy także jego oficjalną datę premiery w serwisie Netflix.

Netflix opublikował pierwszy zwiastun piątego sezonu serialu Czarne lustro (ang. Black Mirror), przyglądającego się wpływowi nowych technologii na społeczeństwo oraz przewidującego, w jaki sposób mogą one zmienić percepcję i zachowanie pojedynczych ludzi. Nowy sezon zadebiutuje w serwisie 5 czerwca i składać będzie się jedynie z trzech epizodów. Każdy z nich tradycyjnie przedstawi nowych bohaterów i historie, o których na razie nie wiemy jednak nic konkretnego. Dla przypomnienia, trzeci i czwarty sezon serii, które produkowane były w całości przez Netfliksa, składały się w sumie z sześciu epizodów każdy. W ubiegłym roku twórcy serii wypuścili także oryginalny interaktywny film Czarne lustro: Bandersnatch, który okazał się niemałym sukcesem.

Serial Czarne lustro rozpoczął życie w 2011 roku w Wielkiej Brytanii i był produkowany dla tamtejszej telewizji Channel 4. Jego twórcy postawili sobie za cel stworzenie antologii nawiązującej strukturą do legendarnej amerykańskiej Strefy mroku, która komentuje współczesne wyzwania i problemy społeczne w kontekście nowych technologii. Po dwóch sezonach oraz odcinku specjalnym, produkcja serii została przeniesiona w większej części do Stanów Zjednoczonych, a jej głównym sponsorem i dystrybutorem został serwis Netflix.

  1. Oficjalna strona Netfliksa