Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2021, 17:49

autor: Karol Laska

Valve poszukuje kolejnego psychologa, aby pomógł w stworzeniu gier pokroju Half-Life: Alyx

Wykwalifikowany psycholog pilnie poszukiwany przez Valve! Między innymi po to, by użyczył swojego doświadczenia w kreacji jeszcze głębszych przeżyć growych nowej generacji.

W SKRÓCIE:
  • jeżeli jesteś kochającym gry wideo psychologiem, to całkiem możliwe, że Valve poszukuje właśnie Ciebie;
  • na stanowisku wymagana jest osoba, która pomoże w tworzeniu przyszłych gier dla firmy, jak i zajmie się analizą rynku oraz zachowań graczy.

Firma Valve poszukuje kogoś na stanowisko psychologa (badawczego/eksperymentalnego), aby pomógł w kreacji jeszcze bardziej złożonych i wartościowych wirtualnych doświadczeń. Jego zadaniem będzie między innymi analiza przyzwyczajeń graczy, a także zdobycie szerszej wiedzy na temat ich częstych zachowań przed ekranem. Brzmi to co najmniej jak fragment Roku 1984 George’a Orwella, ale z perspektywy konsumenta nie ma się raczej o co obawiać. Tego typu badania mogą nam wyjść tylko na dobre.

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy Valve rozgląda się wykwalifikowanym psychologiem. Ta polityka firmy trwa już od dobrych kilku lat, a podobne ogłoszenie mogliśmy oglądać chociażby w lutym 2020 roku (informował o nim portal VG247) – wtedy też bardzo pożądano kogoś o doświadczeniu w dziedzinie ekonomii.

A czemu mamy być tym faktem w ogóle zainteresowani? Bo to oznacza jeszcze więcej immersyjnych doświadczeń growych – związanych najpewniej przede wszystkim z wirtualną rzeczywistością (w tym konkretnym przypadku z zestawem Valve Index). Już przy okazji produkcji Half-Life: Alyx pokazano nam, czym może zachwycić VR i jak bardzo może pobudzić nasze zmysły. Kto wie – może ktoś z Was dysponuje wymaganymi przez Valve umiejętnościami. Na wszelki wypadek przypominamy, że pełne ogłoszenie znajdziecie tutaj.