Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2019, 17:00

autor: Entelarmer

Valve inwestuje w streaming? Pogłoski o Steam Cloud Gaming

Wygląda na to, że Valve jest kolejną firmą zainteresowaną strumieniowaniem gier. Tak sugeruje fragment kodu strony Steamworks, w którym odnaleziono wzmiankę o Steam Cloud Gaming.

Kolejna korporacja z głową w chmurach? - Valve inwestuje w streaming? Pogłoski o Steam Cloud Gaming - wiadomość - 2019-11-06
Kolejna korporacja z głową w chmurach?

Strumieniowanie gier to ostatnio gorący temat, głównie za sprawą Google Stadia, które za niecałe dwa tygodnie zadebiutuje w wybranych krajach. Jednakże Google nie brakuje konkurencji – własne platformy szykują Microsoft i Electronic Arts, a według plotek również Amazon. Do tych spółek wkrótce może dołączyć Valve, na co wskazują ostatnie doniesienia z GitHuba (via Steam Database). W kodzie strony narzędzi Steamworks pojawiła się wzmianka o wyrażeniu zgody dla warunków zawartych w załączniku dotyczącym Steam Cloud Gaming. Szczegółów nie podano, ale nazwa nie pozostawia wątpliwości, że chodzi o usługę związaną ze strumieniowaniem gier w chmurze.

Pojedyncze wzmianki w kodzie strony trudno traktować jako oficjalne potwierdzenie istnienia domniemanej usługi. Niemniej zdają się one wskazywać, że Valve przynajmniej rozważa zainwestowanie w strumieniowanie gier, jeśli już nie pracuje nad tego typu projektem. Być może sprawa wyjaśni się w najbliższych tygodniach lub miesiącach.