Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2019, 18:18

autor: Ender

Google Stadia – dokładna data premiery, lista gier i ceny

Znamy dokładną datę premiery streamingowego serwisu Google Stadia. Usługa wystartuje w drugiej połowie listopada i będzie dostępna jedynie w wybranych krajach Europy Zachodniej, a także w USA oraz Kanadzie.

Poznaliśmy oficjalną datę startu streamingowego serwisu Google Stadia, który został zapowiedziany w marcu. Amerykański gigant wyznaczył ją na 19 listopada. Od tego dnia usługa będzie funkcjonowała w wybranych kilkunastu krajach Europy Zachodniej i Północnej (Belgia, Dania, Finlandia, Włochy, Francja, Niemcy, Irlandia, Holandia, Norwegia, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania), a także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W tej chwili nie wiemy, kiedy Stadia trafi do Polski. Google celowo ograniczył zasięg serwisu, zasłaniając się chęcią zapewnienia jego jak najwyższej jakości. Rozszerzenie oferty o kraje naszego regionu nie nastąpi najpewniej wcześniej niż pod koniec przyszłego roku.

Przez pierwsze miesiące Stadia dostępna będzie jedynie dla osób opłacających dedykowany abonament PRO, kosztujący 9,99 euro miesięcznie (ok. 44 zł). Zaoferuje on możliwość zabawy w rozdzielczości 4K z dźwiękiem surround 5.1. Dodatkowo abonenci otrzymają dostęp do pełnych wersji kilku wybranych produkcji, w pierwszej kolejności będzie to kolekcja Destiny 2 (podstawka + wszystkie przepustki sezonowe i dodatki), a także zniżki na zakup większości tytułów znajdujących się w bibliotece serwisu, która co miesiąc ma być poszerzana o nowe pozycje. W 2020 roku planowany jest debiut darmowej wersji Google Stadia (ograniczonej do rozdzielczości 1080p), w przypadku której do zabawy będzie niezbędny jedynie zakup gry.

Od jakiegoś czasu mieszkańcy Ameryki Północnej i Europy Zachodniej mogą składać zamówienia przedpremierowe na specjalny pakiet Founder Edition. W zestawie kosztującym 129,99 euro (ok. 560 zł) znajduje się limitowana wersja kontrolera Google Stadia, urządzenie do streamingowania Google (Chromecast), a także dwa trzymiesięczne abonamenty PRO, z których jeden można oddać znajomemu. W Europie konsumenci wykupili wszystkie dostępne pre-ordery zestawu. Na tych rynkach został on zastąpiony edycją Premiere, która od poprzedniego kompletu różni się jedynie innym kolorem i oznaczeniem gamepada (standardowa edycja).

Poniżej znajdziecie listę gier, o których w tej chwili wiemy na pewno, że znajdą się w ofercie Google Stadia. Część z wymienionych tytułów pojawi się jednak dopiero w przyszłym roku lub później, np. Cyberpunk 2077 i Baldur's Gate III.

Gry, które pojawią się w serwisie Google Stadia:

 1. Assassin's Creed Odyssey
 2. Baldur's Gate III
 3. Borderlands 3
 4. Cyberpunk 2077
 5. Darksiders Genesis
 6. Destiny 2: The Collection
 7. Destroy All Humans!
 8. DOOM
 9. DOOM Eternal
 10. Farming Simulator 19
 11. Final Fantasy XV
 12. Football Manager 2020
 13. Get Packed
 14. Gods & Monsters
 15. GRID
 16. GYLT
 17. Just Dance 2020
 18. Kine
 19. Marvel's Avengers
 20. Metro Exodus
 21. Mortal Kombat 11
 22. NBA 2K20
 23. Orcs Must Die! 3
 24. Rage 2
 25. Red Dead Redemption 2
 26. Rise of the Tomb Raider
 27. Shadow of the Tomb Raider
 28. SUPERHOT
 29. The Crew 2
 30. The Elder Scrolls Online
 31. Thumper
 32. Tom Clancy's The Division 2
 33. Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint
 34. Tomb Raider: Definitive Edition
 35. Trials Rising
 36. Watch Dogs Legion
 37. Windjammers 2
 38. Wolfenstein: Youngblood

Poza ograniczonymi promocjami i wyprzedażami, każdy z powyższych tytułów będzie dostępny w tej samej cenie, jak na klasycznych platformach dystrybucji cyfrowej, takich jak Steam.

 1. Google Stadia – strona oficjalna