Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2019, 17:49

autor: Entelarmer

FIFA 20 z dużym patchem na PC. Są poprawki trybu Kariery

Firma Electronic Arts wypuściła Title Patch #4 do pecetowego wydania gry FIFA 20. Aktualizacja dodaje długo wyczekiwane poprawki w trybie Kariery oraz wiele innych usprawnień.

Tryb Kariery w końcu doczekał się usprawnień. - FIFA 20 z dużym patchem na PC. Są poprawki trybu Kariery - wiadomość - 2019-10-15
Tryb Kariery w końcu doczekał się usprawnień.

O tym, że FIFA 20 będzie wielkim sukcesem, nie trzeba było nikogo przekonywać przed premierą. Potwierdziły to niedawne doniesienia o 10 milionach osób grających w ostatnią odsłonę piłkarskiej serii. Nie wszyscy jednak uznali to za powód do świętowania. Zawiedzeni miłośnicy trybu Kariery, wciąż pełnego rozmaitych błędów, raczej nie oblewali triumfu tegorocznej FIF-y. Na szczęście ukojenie powinna im przynieść nowa aktualizacja gry, na razie dostępna na komputerach osobistych, ale w przyszłym tygodniu debiutująca także na konsolach. Title Update #4 przynosi ze sobą spore zmiany, wyliczone w wiadomości na oficjalnym forum wydawcy. Wśród nowości wprowadzonych w uaktualnieniu znalazły się długo wyczekiwane poprawki Kariery.

Jedną z największych bolączek Kariery była tendencja zespołów kierowanych przez komputer do wysyłania na boisko niedoświadczonych oraz rezerwowych piłkarzy, bez względu na rangę spotkania. Nowy patch rozwiązuje ten problem, a poza tym poprawia pytania na konferencjach prasowych. Prócz tego m.in. usunięto błąd, który powodował, że nowicjusze zbyt często domagali się wypuszczania ich na boisko, jak również ten z brakiem Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy w danym sezonie. Ta ostatnia poprawka nie stosuje się do plików stanu gry stworzonych przed debiutem aktualizacji.

Zmiany w trybie Kariery niewątpliwie cieszą, zwłaszcza że dotychczasowe doniesienia wskazują, iż tym razem twórcy rzeczywiście wywiązali się z obietnic. Niemniej na tym nie zamyka się lista poprawek. Również FUT oraz nowo wprowadzona Volta doczekały się sporych usprawnień, usuwających błędy z m.in. niedziałającym systemem kondycji (zmęczeni zawodnicy nic nie tracili na efektywności), nieuzasadnionymi spadkami wydajności oraz nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nowy patch wprowadza sporo zmian. - FIFA 20 z dużym patchem na PC. Są poprawki trybu Kariery - wiadomość - 2019-10-15
Nowy patch wprowadza sporo zmian.

Nie zabrakło też bardziej ogólnych poprawek. Twórcy znacznie usprawnili działanie bramkarzy: teraz o wiele rzadziej zdarza im się nie łapać piłki po wślizgu w atakującego piłkarza albo niepotrzebne szarżować poza pole karne tylko po to, by natychmiast wycofać się w kierunku bramki. Rozwiązano też problem z opóźnionym strzelaniem i podawaniem piłki, wynikający nie z problemów z połączeniem internetowym, lecz z nieprawidłowego działania systemu animacji. Poza tym warto wspomnieć o poziomach trudności Ultimate (tylko w FUT) oraz Legendary, które po aktualizacji stanowią znacznie większe wyzwanie niż dotychczas. Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnym forum serii FIFA.