Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2007, 12:03

Uncharted: Drake's Fortune ocenzurowany w Japonii

Dopiero co gracze strzelali korkami od szampana z powodu premiery najbardziej oczekiwanej gry tego roku na konsolę PlayStation 3, Uncharted: Drake’s Fortune, a już serwisy internetowe donoszą o dosyć nieprzyjemnym zjawisku cenzury występującej w grze.

Dopiero co gracze strzelali korkami od szampana z powodu premiery najbardziej oczekiwanej gry tego roku na konsolę PlayStation 3, Uncharted: Drake’s Fortune, a już serwisy internetowe donoszą o dosyć nieprzyjemnym zjawisku cenzury występującej w grze. My, jako europejczycy co prawda nie mamy powodu do paniki i niepokoju, ale zapewne innego zdania są Japończycy.

Kraj Kwitnącej Wiśni dużej części z nas kojarzy się zapewne z mrocznymi i brutalnymi kreskówkami (przepraszam wszystkich fanów anime, ale słowo kreskówki napisałem z premedytacją, aby dotrzeć do szerszego grona czytelników, być może niezbyt zorientowanych w temacie), w których posoka tryska na wszystkie możliwe strony, a trup ściele się z częstotliwością większą niż taktowanie dwurdzeniowych procesorów. Jednak w tym samym kraju, zaczyna być widoczne zjawisko, które stało się przekleństwem naszych zachodnich sąsiadów, czyli Niemców.

Uncharted: Drake’s Fortune dołączył w Japonii do grona gier pozbawionych krwi i stanął w jednym szeregu z takimi tytułami, jak Resistance: Fall of Men i Dead Rising. I nie ma kompletnie znaczenia, skąd pochodzi kopia gry, którą z powodu braku w PlayStation 3 regionalizacji równie dobrze można nabyć w USA lub na Księżycu. Na japońskiej konsoli krew się nie pojawi i basta. Nie pomoże nawet ściągnięcie save’ów zrobionych na europejskiej czy amerykańskiej wersji PS3, bowiem nie będą one kompatybilne.