Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2007, 12:03

Uncharted: Drake's Fortune ocenzurowany w Japonii

Dopiero co gracze strzelali korkami od szampana z powodu premiery najbardziej oczekiwanej gry tego roku na konsolę PlayStation 3, Uncharted: Drake’s Fortune, a już serwisy internetowe donoszą o dosyć nieprzyjemnym zjawisku cenzury występującej w grze.

Dopiero co gracze strzelali korkami od szampana z powodu premiery najbardziej oczekiwanej gry tego roku na konsolę PlayStation 3, Uncharted: Drake’s Fortune, a już serwisy internetowe donoszą o dosyć nieprzyjemnym zjawisku cenzury występującej w grze. My, jako europejczycy co prawda nie mamy powodu do paniki i niepokoju, ale zapewne innego zdania są Japończycy.

Kraj Kwitnącej Wiśni dużej części z nas kojarzy się zapewne z mrocznymi i brutalnymi kreskówkami (przepraszam wszystkich fanów anime, ale słowo kreskówki napisałem z premedytacją, aby dotrzeć do szerszego grona czytelników, być może niezbyt zorientowanych w temacie), w których posoka tryska na wszystkie możliwe strony, a trup ściele się z częstotliwością większą niż taktowanie dwurdzeniowych procesorów. Jednak w tym samym kraju, zaczyna być widoczne zjawisko, które stało się przekleństwem naszych zachodnich sąsiadów, czyli Niemców.

Uncharted: Drake’s Fortune dołączył w Japonii do grona gier pozbawionych krwi i stanął w jednym szeregu z takimi tytułami, jak Resistance: Fall of Men i Dead Rising. I nie ma kompletnie znaczenia, skąd pochodzi kopia gry, którą z powodu braku w PlayStation 3 regionalizacji równie dobrze można nabyć w USA lub na Księżycu. Na japońskiej konsoli krew się nie pojawi i basta. Nie pomoże nawet ściągnięcie save’ów zrobionych na europejskiej czy amerykańskiej wersji PS3, bowiem nie będą one kompatybilne.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.