Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2015, 10:02

autor: Góral

Uncharted 4: Kres Złodzieja - nowe informacje o multiplayerze

Podczas imprezy PAX Australia studio Naughty Dog zdradziło kolejne informacje związane z multiplayerem wyczekiwanej gry Uncharted 4: Kres Złodzieja. W trakcie zabawy wykorzystamy m.in. mistyczne zdolności, a w walce towarzyszyć będą nam pomocnicy.

W ostatnich dniach miłośnicy serii Uncharted raczeni są informacjami związanymi z multiplayerem nadchodzącego Uncharted 4: Kres Złodzieja (Uncharted 4: A Thief's End). Najpierw podczas Paris Games Week zaprezentowano zwiastun zabawy wieloosobowej. Później dowiedzieliśmy się, że w trybie tym pojawią się mikropłatności i będzie on działał w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 900p, a dziś czas na kolejną porcję nowinek. Na PAX Australia pokazano nowe fragmenty rozgrywki oraz podzielono się kolejnymi szczegółami. Przede wszystkim zdradzono, że w multiplayerze pojawią się rozmaite mistyczne zdolności, w tym Wrath of El Dorado z Uncharted, Cintamani Stone z Uncharted 2 i Spirit of the Djinn z Uncharted 3. Tego typu moce wybierzemy przed rozgrywką, a następnie będziemy mogli ich używać w trakcie spotkania, przy czym działać będą tylko przez kilka sekund.

Oprócz nich podczas rozgrywki przywołamy także pomocników, np. medyka. Każdą tego typu postać będzie można zabić, ale wymagać ma to posłania nieco większej liczby kul, niż w normalnego gracza. Wybrane moce i towarzyszy obejrzycie na materiale wideo zamieszczonym na początku wiadomości.

Poza tym wymieniono jeszcze następujące rzeczy:

  • postacie będzie można dostosowywać, ubierając je np. w nowe kapelusze, ciuchy, a także przypisując im różne zaczepki;
  • w grze pojawią się różne typy granatów;
  • niektóre bronie o dużej sile ognia (np. granatnik) będzie można kupić w sklepiku gry;
  • niewykluczone, że w przyszłości pojawią się mapy stworzone na podstawie lokacji znanych z poprzednich odsłon serii. Na początek przygotowanych zostanie jednak 8 zupełnie nowych miejscówek;
  • w grze nie zabraknie występów gościnnych postaci oraz easter eggów związanych z poprzednimi odsłonami cyklu.
W multiplayerze Uncharted 4: Kres Złodzieja pojawią się pomocnicy. - Uncharted 4: Kres Złodzieja - nowe informacje o multiplayerze - wiadomość - 2015-11-01
W multiplayerze Uncharted 4: Kres Złodzieja pojawią się pomocnicy.
Uncharted 4: Kres Złodzieja w skrócie:
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Deweloper: Naughty Dog
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4
  • Data premiery: 18 marca 2016 roku

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, to także wyjaśniono to i owo. Rozdzielczość 900p w multiplayerze jest konieczna do osiągniecia animacji na poziomie 60 klatek. Wiemy także, że produkcja nie doczeka się serwerów dedykowanych i wykorzystywać ma system peer to peer, w którym host nie będzie miał żadnej przewagi. Deweloperzy ponadto przepisali kod sieciowy, by zmniejszyć opóźnienia.

Jak każda inna gra od studia Naughty Dog, tak i Uncharted 4: Kres Złodzieja zapowiada się znakomicie, więc czekamy na dalsze informacje oraz na beta testy multiplayer, które odbędą się w dniach 4 – 14 grudnia bieżącego roku.