Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 lutego 2020, 10:45

autor: Adrian Werner

Ujawniono Star Wars The High Republic - Gwiezdne wojny wzbogacą się o nową sagę

Firma Disney ujawniła projekt Star Wars: The High Republic. Będzie to zestaw powieści i komiksów, których akcja toczyć się będzie ok. 200 lat przed wydarzeniami z filmu Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo.

Ujawniono Star Wars The High Republic - Gwiezdne wojny wzbogacą się o nową sagę - ilustracja #1
The High Republic ukaże Zakon Jedi u szczytu potęgi, ale nie zabraknie również historii o bohaterach niemających nic wspólnego z Mocą, np. o przemytnikach.

Firma Disney postanowiła zafundować marce Star Wars kilkuletnią przerwę w produkcji kinowych odsłon. Fani tego uniwersum nie powinni jednak narzekać na brak nowych atrakcji. Wśród nich znajdzie się zapowiedziany właśnie projekt Star Wars: The High Republic, który obejmie zarówno książki, jak i komiksy.

Inicjatywa obejmie pięć pozycji:

 1. Star Wars: The High Republic: Into the Dark (autorka: Claudia Gray) - powieść dla nastolatków (Young Adult).
 2. Star Wars: The High Republic: A Test of Courage (Justina Ireland) - powieść dla czytelników w wieku 8-12 lat.
 3. Star Wars: The High Republic Adventures (Daniel José Older) - seria komiksowa wydawnictwa IDW Publishing.
 4. Star Wars: The High Republic (Cavan Scott) - seria komiksowa wydawnictwa Marvel.
 5. Star Wars: The High Republic: Light of the Jedi (Charles Soule) - powieść dla dorosłych.

Akcja tych historii toczyć się będzie ok. 200 lat przed wydarzeniami z filmu Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo, w czasach największej potęgi Republiki Galaktycznej oraz Zakonu Jedi. Okres ten wybrano dlatego, że w obecnym oficjalnym kanonie brakuje opowieści z tej ery, dzięki czemu autorzy będą mieli dużą swobodę twórczą.

Terminy premier w USA:
 1. Star Wars: The High Republic: Into the Dark - 13 października 2020 r.
 2. Star Wars: The High Republic: A Test of Courage - 8 września 2020 r.
 3. Star Wars: The High Republic Adventures - 2020 r.
 4. Star Wars: The High Republic - 2020 r.
 5. Star Wars: The High Republic: Light of the Jedi - 22 sierpnia 2020 r.

Powieści Star Wars wydaje u nas grupa Uroboros i spodziewamy się, że jej nakładem książki The High Republic doczekają się polskich wersji językowych, ale na razie nie wiemy, kiedy to nastąpi.

Przypomnijmy, że następny film z serii obejrzymy dopiero w 2022 roku. Według plotek, gdy marka powróci do kin, zaoferuje historię osadzoną kilkaset lat przed wydarzeniami z sagi Skywalkerów, więc możliwe, że projekt The High Republic ma położyć fundamenty pod nowy rozdział sagi.

W międzyczasie fani otrzymają jednak wiele innych ciekawych produkcji. W październiku tego roku zadebiutuje drugi sezon The Mandalorian, a w planach są również seriale o przygodach Cassiana Andora oraz Obi-Wana Kenobiego. Obecnie na Disney+ wypuszczane są odcinki ostatniej serii animowanych Wojny klonów.

W zeszłym roku otrzymaliśmy wyśmienitą grę akcji Star Wars Jedi: Fallen Order. Według najnowszych doniesień studio Respawn Entertainment pracuje już nad kontynuacją tego przeboju.

 1. Oficjalna strona internetowa Disneya
 2. Oficjalna strona internetowa marki Star Wars
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.