Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2020, 10:03

autor: Adrian Werner

NetEase tworzy sieciowego FPS-a z superbohaterami Marvela

Dzięki ogłoszeniu o pracę dowiedzieliśmy się, że firma NetEase Games pracuje nad sieciową grą FPS osadzoną w komiksowym uniwersum wydawnictwa Marvel. Projekt opisywany jest jako produkcja AAA i zmierza na pecety, konsole oraz urządzenia mobilne.

NetEase tworzy sieciowego FPS-a z superbohaterami Marvela - ilustracja #1
NetEase wypuściło w zeszłym roku mobilne MOBA MARVEL Super War.
Co wiemy o tej grze:
  1. to sieciowy FPS,
  2. osadzona w uniwersum Marvel Comics,
  3. opisywana jest jako AAA,
  4. tworzy ją firma NetEase Games.

Firma Disney chętnie sprzedaje licencje na tworzenie gier osadzonych w komiksowym uniwersum Marvela. Kolejnym projektem tego typu będzie wysokobudżetowa sieciowa strzelanka, nad którą pracuje chińska firma NetEase Games.

Źródłem tych doniesień jest ogłoszenie o pracę umieszczone w serwisie LinkedIn. Wynika z niego, że NetEase Games szuka głównego projektanta poziomów do sieciowej gry FPS bazującej na marce Marvel. Gra opisywana jest jako AAA, więc firma nie zamierza oszczędzać na kosztach produkcji. W planach są wersje na PC, konsole i urządzenia mobilne.

W ogłoszeniu nie ma żadnych innych informacji. Fani spekulują jednak, że może to być gra należąca do kategorii określanej mianem „Hero Shooter”. Popularnymi reprezentantami tej grupy są produkcje takie jak Overwatch, Paladins: Champions of the Realm czy Apex Legends. Są to strzelanki oferujące bogaty wybór grywalnych bohaterów, którzy dysponują unikalnym uzbrojeniem i zdolnościami. Takie podejście świetnie pasowałoby do zapełnionego superbohaterami uniwersum Marvela.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku firma NetEase Games ogłosiła podpisanie umowy z firmą Disney, w ramach której ma powstać szereg gier bazujących na marce Marvel. Pierwszym owocem tej współpracy było mobilne MOBA MARVEL Super War, które zadebiutowało w grudniu 2019 r.

Opracowanie pierwszoosobowej strzelanki na tej licencji nie jest nowym pomysłem. Dawno temu firma THQ pracowała nad projektem FPS zatytułowanym po prostu The Avengers, który zmierzał na pecety oraz konsole PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U. Ostatecznie produkcja została zawieszona, ale do sieci wyciekł filmik z fragmentami rozgrywki z wczesnej wersji.

Warto wspomnieć, że obecnie w produkcji znajduje się kilka gier osadzonych w tym komiksowym uniwersum. Studio Crystal Dynamics pracuje nad Marvel's Avengers, a zespół Insomniac Games ponoć zajmuje się kontynuacją Marvel's Spider-Man.

  1. Marvel –strona oficjalna
  2. NetEase Games – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2020-02-23

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach