Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2009, 09:30

autor: Jiker

Ubisoft zapowiada edycję kolekcjonerską Splinter Cell: Conviction

W dzisiejszych czasach żadna poważniejsza produkcja nie może obejść się bez edycji kolekcjonerskiej, przygotowanej z myślą o największych fanach. Z podobnego założenia wyszedł francuski koncern Ubisoft, który zapowiedział specjalne wydawnictwo Splinter Cell: Conviction, zarówno w wersji na konsolę Xbox 360, jak i PC.

W dzisiejszych czasach żadna poważniejsza produkcja nie może obejść się bez edycji kolekcjonerskiej, przygotowanej z myślą o największych fanach. Z podobnego założenia wyszedł francuski koncern Ubisoft, który zapowiedział specjalne wydawnictwo Splinter Cell: Conviction, zarówno w wersji na konsolę Xbox 360, jak i PC. Wcześniej dysponowaliśmy jedynie nieoficjalnym informacjami, sugerującymi możliwość wydania takiej wersji gry.

W skład zestawu, który trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 23 lutego 2010 roku i będzie kosztować 79,99 dolarów (choć zostanie zapewne wydany również w Europie) wejdzie całkiem spora liczba dodatków.

Ubisoft zapowiada edycję kolekcjonerską Splinter Cell: Conviction - ilustracja #1

Oprócz płyty z grą w paczce znajdziemy bowiem chociażby dysk USB wielkości karty kredytowej z logo organizacji 3rd Echelon. W jego pamięci zapisany zostanie pełnometrażowy film Making of Splinter Cell Conviction, zestaw tapet, grafik koncepcyjnych, renderów, zrzutów ekranowych oraz rysunki z kadrami z gry.

W edycji kolekcjonerskiej zawarta zostanie ponadto książka Fifth Freedom: The Art Of Splinter Cell, w której Ubisoft zawrze grafiki i ujęcia przedstawiające historię cyklu Splinter Cell. Ta swoista reminiscencja uwzględniać będzie dokonania Sama Fishera we wszystkich jego poprzednich przygodach – w Splinter Cell, Pandora Tomorrow, Chaos Theory, Double Agent oraz najnowszej Conviction. Wart uwagi będzie również komiks Digging in the Ashes. Dzięki niemu otrzymamy szansę zapoznania się z wydarzeniami poprzedzającymi fabułę ukazaną w Conviction.

To oczywiście nie koniec. W stalowym opakowaniu, skrywającym wszystkie opisane wyżej dobra, znajdą się także naklejki – jedna z logo organizacji 3rd Echelon i druga z trzema dziurami po pociskach. Ponadto gracze, którzy nabędą limitowaną odsłonę Splinter Cell: Conviction uzyskają dostęp do pistoletu maszynowego MP5-SD3 z zamontowanym tłumikiem oraz stroju 3rd Echelon (do wykorzystania w trybie wieloosobowym).

Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction zostanie wydane 23 lutego przyszłego roku w wersjach na komputery osobiste oraz konsolę Xbox 360. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem otrzymamy szansę zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat opcji wieloosobowej.