Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2009, 12:59

autor: Jiker

Ubisoft szczegółowo o trybie wieloosobowym w Avatar: The Game

Francuski koncern Ubisoft podzielił się szczegółami na temat sieciowego trybu wieloosobowego w grze Avatar: The Game. Informacje dotyczą oczywiście odsłon przeznaczonych na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputery osobiste.

Francuski koncern Ubisoft podzielił się szczegółami na temat sieciowego trybu wieloosobowego w grze Avatar: The Game. Informacje dotyczą oczywiście odsłon przeznaczonych na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputery osobiste.

Ubisoft szczegółowo o trybie wieloosobowym w Avatar: The Game - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że multiplayer w dziele powiązanym z filmem James Camerona Avatar zostanie podzielony na pięć trybów zabawy, w ramach których wcielimy się oczywiście w przedstawicieli ludzkiej korporacji RDA oraz kosmicznej rasy Na’vi. Pierwsze cztery (Team Deathmatch, The Flag, Capture & Hold, King Of The Hill) będą standardowymi opcjami, znanymi z szeregu innych strzelanin oferujących tryb sieciowy. Final Battle z kolei to wariacja na ich temat – zadaniem graczy będzie tu destrukcja kluczowych obiektów obu stron konfliktu. Zwycięstwo zapewni sobie ta ekipa, która zniszczy je w krótszym czasie. Final Battle zapowiada się ciekawie z taktycznego punktu widzenia – kluczem do sukcesu będzie z pewnością odpowiednie rozdysponowanie sił i kooperacja.

W multiplayerowych starciach zaoferowanych w Avatar: The Game w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 jednocześnie będzie mogło uczestniczyć do szesnastu graczy. Będą rywalizować na dziesięciu mapach, a do ich dyspozycji oddanych zostanie 48 broni, podzielonych na dwanaście kategorii. Co ciekawe, opcja wieloosobowa będzie rozbudowana pod kątem modyfikacji postaci. Będziemy mogli skorzystać w jej ramach z piętnastu typów opancerzenia, wpływających z pewnością na cechy postaci (choć Ubisoft tej akurat informacji nie potwierdza). Dodatkowo wyposażymy kontrolowanego bohatera w niektóre z czternastu dodatkowych umiejętności, dzięki którym rozgrywka będzie bardziej interesująca. Multiplayer będzie tu działać w oparciu o system matchmakingu (w wersji PC najprawdopodobniej również), dopuszczając możliwość uczestniczenia w meczach prywatnych i publicznych.

Europejska premiera Avatar: The Game odbędzie się 4 grudnia (także w Polsce). Wówczas to na sklepowe półki powędrują nie tylko wspomniane wyżej trzy edycje, ale również wersja na Wii oraz przenośne Nintendo DS i PSP. Kampania dla pojedynczego gracza opowiadać będzie historię wojny pomiędzy korporacją RDA, stworzoną przez ludzi, a kosmiczną rasą Na’vi. Gracz wcieli się tu w tytułowego Avatara, czyli pół-człowieka, pół-obcego. Fabularnie gra stanowi prequel w stosunku do filmowego obrazu Jamesa Camerona (jego amerykańska premiera przewidziana jest na 18 grudnia).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Avatar: Gra komputerowa

Avatar: Gra komputerowa