Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2020, 10:57

autor: DS

Ubisoft o cenach gier na PS5 i Xbox Series X

Ubisoft ogłosił, że jego najnowsze produkcje zachowają dotychczasową cenę (60 dolarów) - przynajmniej na razie. Dostaliśmy również zapowiedź kolejnej części wydarzenia Ubisoft Forward.

Ubisoft o cenach gier na PS5 i Xbox Series X - ilustracja #1
Ubisoft reaguje na podwyżki innych developerów.

Ostatnio zrobiło się głośno w temacie podwyżek cen gier na nową generację konsol. Jako pierwsze ogłosiło to studio 2K, oznajmiając, że najnowsza odsłona serii NBA 2K będzie droższa o 10 dolarów (ostatecznie gra pojawiła się w polskich sklepach w cenie 279,99 zł) na PS5 i Xboksie Series X. O samym zjawisku wypowiedział się również prezes IDG Consulting, mówiąc, że podwyżki gier są nieuniknione, zważając na rosnące koszty produkcji. Na fali tego głos zabrała firma Ubisoft.

Jak donosi Jason Schreier, francuski wydawca utrzyma dotychczasową cenę gier (60 dolarów) - ale nie na długo. Na pytanie dziennikarzy o kwotę, jaką zapłacimy za next-genowe produkcje, które pojawić się mają jesienią, przedstawiciel Ubisoft powiedział:

Skupiamy się na świątecznym okresie wydawniczym. Zdecydowaliśmy, że te gry pojawią się w cenie 60 dolarów.

Co to może oznaczać? Prawdopodobnie to, że po tym okresie produkcje francuskiego studia mogą podrożeć, jednak na oficjalne informacje będziemy musieli jeszcze poczekać. Warto jednak przypomnieć, że obecna cena gier jest już z nami od 15 lat (od premiery Xboksa 360), gdy koszt zmienił się z 50 na 60 dolarów.

Ubisoft Forward - znamy datę kolejnego wydarzenia

Ubisoft o cenach gier na PS5 i Xbox Series X - ilustracja #2
Kolejna część Ubisoft Forward zapowiedziana.

Zapowiedziana została też kolejna część konferencji Ubisoft Forward. Wydarzenie zaplanowane jest na wrzesień, niestety bez dokładniejszej daty. CEO Ubisoftu - Yves Guillemot - zapowiedział, że zobaczymy na nim „o wiele więcej”, natomiast rzecznik studia ogłosił, że następna konferencja będzie zawierała „nowości i aktualizacje dotyczące gier”.

Przypomnijmy, że ostatnia konferencja Ubisoft Forward odbyła się 12 lipca 2020 roku. Mogliśmy zobaczyć na niej między innymi gameplaye z Assassin's Creed: Valhalla i Watch Dogs: Legion oraz zapowiedź Far Cry 6. Całą relację z konferencji możecie zobaczyć tutaj.