Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2020, 12:10

autor: Frozen

Hyper Scape – battle royale Ubisoftu zalane przez hakerów

Hyper Scape, stworzony przez Ubisoft sieciowy FPS typu battle royale, w niecały tydzień od startu otwartej bety przeżywa najazd hakerów i oszustów, co nie podoba się pozostałym graczom.

Hyper Scape – battle royale Ubisoftu zalane przez hakerów - ilustracja #1
Uczciwy gracz nie ma lekko w Hyper Scape.

Niecały tydzień temu wystartowała otwarta beta gry Hyper Scape, opartej na modelu free-to-play sieciowej strzelanki typu battle royale od Ubisoftu. Niestety, ten krótki okres wystarczył, aby w produkcji zaroiło się od oszustów i hakerów uprzykrzających życie uczciwym graczom. Jak donoszą użytkownicy serwisu Reddit, cheaterzy nawet nie starają się ukrywać tego, że używają aimbotów i wallhacków podczas rozgrywki.

Ubisoft stara się na bieżąco banować oszustów, wykorzystując do tego system BattlEye, jednak fani produkcji uważają, że to za mało. Gracze domagają się wprowadzenia do Hyper Scape m.in. opcji zgłaszania cheaterów, a także dodania kill-camów (czyli odpalanych w momencie śmierci powtórek odtwarzanych z perspektywy osoby, która oddała zabójczy strzał).

Hyper Scape od 12 lipca tego roku znajduje się w fazie otwartej bety. Obecnie tytuł dostępny jest wyłącznie na PC, jednak w przyszłości ma się pojawić również na PlayStation 4 i Xboksie One.