Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2020, 11:15

autor: Aleksandra "Dameredet" Dziwińska

Minecraft – latarnie świecą pod wodą w nowej łatce

Aktualizacja Snapshot 20w30a wprowadziła do gry Minecraft kilka mniejszych, ale przydatnych zmian. Między innymi od teraz możemy umieścić pod wodą latarenki.

Minecraft (a konkretniej Java Edition) otrzymał patch wprowadzający kilka mniejszych zmian. Jest to update typu snapshot, więc prace nad tą wersją nie są jeszcze w pełni ukończone, deweloperzy postanowili jednak podzielić się efektami ze społecznością graczy.

Do najważniejszych zmian tego Snapshota należy zaliczyć możliwość umieszczenia latarenek, a także eterycznych latarenek pod wodą. Zmianom uległy też Ruiny Bastionu – struktura występująca w Netherze. Od teraz bardziej prawdopodobne jest pojawienie się skrzyni na pozłacanym czernicie. Co więcej, zawartość skrzyń w Bastionie będzie od teraz bardziej kusząca.

Minecraft – latarnie świecą pod wodą w nowej łatce - ilustracja #1
Latka lecą, a w Minecraft praca ciągle wre.

Naprawiono też wiele pomniejszych błędów i wprowadzono kilka ulepszeń w respawnie. Od teraz unikniemy odrodzenia się przy niebezpiecznych blokach. Pojawimy się również po tej stronie łóżka, po której staliśmy zanim z niego skorzystaliśmy.

Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Jeżeli chcecie pobrać nowego Snapshota, to pamiętajcie o utworzeniu kopii zapasowej swoich światów, gdyż jest to nieukończona wersja gry i może spowodować uszkodzenie waszych zapisów.