Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2012, 13:12

autor: Kono

Ubisoft komentuje: prace nad nowym Rainbow 6 trwają, premiera w 2013 roku niezagrożona

Szef studia Ubisoft Montreal oraz David Sears postanowili skomentować ujawnioną wczoraj informacje o zmianach w zespole deweloperskim odpowiedzialnym za Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots. Prace nad grą trwają w najlepsze, a Sears został oddelegowany do nowego tytułu.

Ubisoft komentuje: prace nad nowym Rainbow 6 trwają, premiera w 2013 roku niezagrożona - ilustracja #1
W skrócie:
  • Prace nad Rainbow 6 Patriots trwają
  • David Sears oddelegowany do nowego projektu

Wczoraj informowaliśmy Was o dosyć poważnych zmianach w ekipie pracującej nad grą Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots. Dzisiaj zarówno firma Ubisoft, jak i zwolniony z posady dyrektora kreatywnego David Sears, postanowili się wypowiedzieć na temat zaistniałej sytuacji.

Yannis Mallat, szef studia Ubisoft Montreal, uspokoił graczy, którzy obawiali się, że zmiana na pozycji dyrektora kreatywnego wpłynie na charakter Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots. Zapewnił on, że zamysł Searsa dotyczący tej produkcji pozostał w dużej mierze niezmieniony. Mallat dodał również, że decyzja o odejściu Searsa była obustronna. Przetasowania na ważnym stanowisku w ekipie deweloperów nie oznaczają też zwolnienia obrotów. Mallat powiedział, że prace nad Rainbow 6 Patriots są kontynuowane, a gra zadebiutuje w 2013 roku (jak pierwotnie planowano).

Opuszczenie stanowiska dyrektora kreatywnego nie oznacza, że Sears został całkowicie zwolniony z firmy. W dalszym ciągu jest on zatrudniony w Ubisoft Montreal i według słów Mallata: „aktualnie pracuje nad ważnym projektem związanym z ważną marką”. Sam zainteresowany dodał: „pojawiła się nowa możliwość, która świetnie do mnie pasuje i jestem bardzo zadowolony, że będę mógł przyczynić się do powstania tego projektu.” O jakiej grze mowa? Możemy się tylko domyślać.