Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2015, 09:55

autor: Entelarmer

Twórcy War Thunder pracują nad kolejnym MMO

Studio Gaijin zapowiedziało Crossout - darmowe MMO w postapokaliptycznym świecie, w którym główną rolę odegrają pojazdy. Tytuł ma oferować ogromne możliwości modyfikacji oraz rozbudowany system uszkodzeń.

Bo czasem klakson to za mało. - Twórcy War Thunder pracują nad kolejnym MMO - wiadomość - 2015-05-21
Bo czasem klakson to za mało.
Crossout w skrócie
  • Producent: Gaijin Entertainment/Targem Games
  • Wydawca: Gaijin Entertainment
  • Gatunek: darmowe MMO
  • Platforma docelowa: PC
  • Data premiery: brak

Studio Gaijin Entertainment, znane z darmowego MMO War Thunder, ogłosiło nową produkcję, tworzoną we współpracy ze studiem Targem Games – Crossout. Tym razem zamiast pól bitewnych II wojny światowej odwiedzimy świat po apokalipsie, a samoloty zostaną zastąpione przez pojazdy lądowe. Gra ma oferować duże możliwości rozbudowy własnego wehikułu, pozwalając na stworzenie zarówno malutkich powozów, jak i ogromnych monster trucków czy zbrojnych platform wykorzystujących pola antygrawitacyjne. Twórcy obiecują tysiące sposobów zmiany wyglądu i parametrów pojazdu, począwszy od kształtu i opancerzenia, przez uzbrojenie (m.in. piły mechaniczne, rakiety), systemy wspomagające (drony czy generatory pola ukrywającego), po wszelkiego rodzaju dodatki estetyczne.

Skoro już o zmianie wyglądu mowa, twórcy pochwalili się „ostatecznym modelem zniszczeń” – w praktyce ma przekładać się to na możliwość zniszczenia dowolnej części wrogiego pojazdu, co nie pozostanie bez wpływu na jego kondycję. W grze pojawi się też opcja samodzielnego tworzenia części we własnym warsztacie oraz sprzedaży na aukcji lub wymiany tychże w dostępnym z poziomu gry sklepie.

Na razie nic więcej na temat Crossout nie wiadomo. Latem mają się rozpocząć zamknięte betatesty wersji PC (o wydaniu na inne platformy póki co cichosza), na które można zapisać się poprzez oficjalną stronę gry. Poniżej zaś znajdziecie ujawnione screeny z wersji pre-alfa.