Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2020, 20:15

autor: Ender

Twórcy Machinarium zapowiedzieli nową grę

Czeskie studio Amanita Design, znane dzięki grom Machinarium, Botanicula oraz Chuchel, przedstawiło swój kolejny projekt. Jest nim Happy Game, przygodówka z elementami horroru, która pojawi się w pierwszej połowie 2021 roku.

Od premiery ostatniej gry Amanita Design, zatytułowanej Creaks, nie minęło nawet sześć miesięcy, a zespół deweloperów, znany przede wszystkim dzięki produkcjom takim jak Machinarium i Botanicula, zapowiedział swój kolejny projekt. Mowa tu o Happy Game, a więc przygodówkowym dwuwymiarowym horrorze, który ukaże się wiosną przyszłego roku na komputerach PC (Steam) oraz konsoli Nintendo Switch.

Oprawa wizualna Happy Game wykonana została w charakterystycznym dla deweloperów stylu graficznym, wykorzystującym ręcznie malowane tła oraz animowane postacie. Twórcy tym razem poszli jednak jeszcze bardziej w stronę surrealizmu, łącząc ze sobą niezwykle kolorowe i radosne elementy, wyjęte wprost z ilustrowanych bajek dla dzieci, z niepokojącymi i brutalnymi wizjami.

Świetnie współgrają one z tematyką tytułu, bowiem jego główny bohater, mały chłopiec, uwięziony został w koszmarze, z którego będzie starał się za wszelką cenę przebudzić. Twórcy zapowiadają, że na graczy czekać będzie szereg łamigłówek o rożnym stopniu skomplikowania. Zabawie towarzyszyć ma klimatyczna muzyka czeskiego zespołu freakfolkowego DVA.

  1. Happy Game na Steamie
  2. Oficjalna strona Amanita Design