Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2021, 13:10

autor: Adam Królak

Autorzy Detroit: Become Human prawdopodobnie tworzą grę z uniwersum Gwiezdnych wojen

Tom Henderson podzielił się niedawno tweetem sugerującym, że Quantic Dream pracuje nad nową grą Star Wars. Nie są to oficjalnie potwierdzone doniesienia, ale znając informatora, coś może być na rzeczy.

Znany informator Tom Henderson podzielił się na Twitterze grafiką sugerującą, że studio Quantic Dream, odpowiedzialne m.in. za Detroit: Become Human, pracuje nad grą z uniwersum Gwiezdnych wojen. Rewelacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale Henderson w przeszłości wielokrotnie pokazał, że jest wiarygodnym źródłem.

Skąd wiadomo, że chodzi właśnie o to? Niektórzy użytkownicy Twittera zaczęli pytać w komentarzach, czy Quantic Dream pracuje nad grą Star Wars. Każdy tweet zawierający to pytanie został polubiony przez Toma Hendersona, co ma potwierdzać, że taki jest kontekst wrzuconej przez niego grafiki.

Dla tych, którzy nie wiedzą, o co chodzi: Tom polubił każdy komentarz, który sugeruje, że Quantic Dream pracuje nad grą Star Wars – wyjaśnił użytkownik o ksywce Prime.

Ponadto Tom Henderson napisał, że youtuber o nicku Gautoz otrzymał prawdopodobnie podobną informację, którą podzielił się w materiale wideo na swoim kanale (fragment od 1:17:11).

Filmik jest w języku francuskim, dlatego Henderson zapytał użytkowników Twittera, czy mogliby przetłumaczyć wskazany fragment. Jedna z obserwujących go osób potwierdziła jego przypuszczenia:

Powiedział, że (…) z racji wypełnionego kontraktu z Sony na trzy gry, [Quantic Dream – dop. red.] podpisało nową umowę z Disneyem na zrobienie produkcji Star Wars – odpowiedział BattlefrontFR.

Quantic Dream specjalizuje się w grach przygodowych. Studio jako główny cel obrało dostarczenie graczom kinowych doświadczeń, w których podejmowane decyzje zmieniają bieg historii. Do ich najgłośniejszych produkcji należą Detroit: Become Human, Heavy Rain i Beyond: Two Souls.

Niedawno firma opublikowała ofertę pracy, która potwierdziła, że pracuje nad kolejną pozycją AAA. Według ogłoszenia tworzony tytuł ma być przygodową grą akcji. Quantic Dream już wcześniej zapowiedziało, że nie wyklucza produkcji z otwartym światem.