Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2021, 19:15

Detroit: Become Human oficjalnie najlepiej sprzedającą się grą Quantic Dream

Francuskie studio Quantic Dream pochwaliło się, że na konsolach PlayStation oraz komputerach PC sprzedało w sumie 6 milionów egzemplarzy gry Detroit: Become Human. Tytuł stał się dzięki temu największym przebojem w katalogu dewelopera.

Istniejące od ponad dwudziestu lat studio Quantic Dream stara się niezmiennie zatrzeć granicę pomiędzy kinem oraz grami przygodowymi, a także (jak twierdzą złośliwi gracze) spełnić filmowo-reżyserskie zapędy swojego założyciela Davida Cage'a. Mimo sporej krytyki dewelopera, sygnowane przez niego tytuły cieszą się niemalejącą popularnością i regularnie trafiają na listy bestsellerów. Francuscy twórcy pochwalili się właśnie, że ich najnowsze dzieło, Detroit: Become Human, sprzedało się w liczbie ponad 6 milionów egzemplarzy, stając się największym hitem w historii Quantic Dream.

Dodajmy, że Detroit: Become Human ukazało się oryginalnie wyłącznie na PlayStation 4 w 2018 roku. Kilkanaście miesięcy później tytuł wylądował w Epic Games Store. Na Steamie produkcja pojawiła się natomiast dopiero w czerwcu 2020 roku, ale z miejsca stała się tam bestsellerem. Decyzja o przedstawieniu gry szerszej grupie odbiorców na pecetach była więc trafiona. W podobnym czasie deweloper zdążył już zresztą przenieść na tę platformę swoje wcześniejsze dzieła (Heavy Rain i Beyond: Two Souls), które przedtem były dostępne wyłącznie na konsolach Sony.

  1. Oficjalna strona internetowa Detroit: Become Human
  2. Recenzja gry Detroit: Become Human
  3. Poradnik do Detroit: Become Human