Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2021, 18:46

Age of Empires 3: Definitive Edition - afrykańskie DLC pojawi się w najbliższych tygodniach

Age of Empires III: Definitive Edition wkrótce doczeka się kolejnego rozszerzenia. Dodatek The African Royals wprowadzi nową zawartość prosto z Czarnego Kontynentu, która zapewni nam zajęcie do premiery czwartej odsłony serii.

Czwarta odsłona Age of Empires może i zbliża się wielkimi krokami, ale do jej premiery (wyznaczonej na 28 października) pozostało jeszcze dużo czasu. Wcześniej jednak otrzymamy zapowiedziany w czerwcu dodatek do remastera Age of Empires III. Dziś zdradzono, że Age of Empires III: The African Royals zadebiutuje 2 sierpnia. Rozszerzenie będzie kompatybilne tylko z ostateczną edycją „trójki”.

Zgodnie z nazwą, The African Royals zabierze nas do Afryki, gdzie weźmiemy udział w konflikcie dwóch nowych cywilizacji: Etiopii oraz Hausy. Obie wyróżnią się unikatową mechaniką awansu na wyższe poziomy rozwoju, ponadto do gry zawita zupełnie nowy „surowiec” w postaci wpływu, pozwalający na pozyskanie dodatkowych jednostek i technologii. Poza tym rozszerzenie wprowadzi m.in. trzy historyczne bitwy, 15 map oraz kolejne osiągnięcia na Steamie.

  1. Oficjalna strona serii Age of Empires
E3 2021