Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2021, 11:31

autor: hexx0

Twórcy Cyberpunka 2077 pomyśleli o łowcach easter eggów; zobacz odkrycie gracza

Cyberpunk 2077 zawiera wiele sekretów. Niektóre z nich gracze znajdują dopiero teraz. Na szczycie jednego z budynków fani odkryli easter egg, którego odszukanie zostało nagrodzone przez CD Projekt RED.

Przez dziewięć miesięcy obecności Cyberpunka 2077 na rynku gracze znaleźli w grze niejednego easter egga. Większość z nich stanowiły nawiązania do popkultury. Portal, Batman, Death Stranding, Mortal Kombat, Mad Max, Matrix, Ghost in the Shell – długo można by wymieniać (co ciekawsze opisaliśmy tutaj). Ignorancją byłoby jednak uważać, że odkryto już wszystko. Pokazuje to choćby niedawne znalezisko użytkownika Reddita o ksywce Feeltherush2132. Wykorzystując glitch z latającą kataną (sposób jego użycia został wyjaśniony tutaj), gracz wdrapał się na jeden z wyższych budynków w dzielnicy Santo Domingo (na terenie parku przemysłowego Arasaki). Na szczycie odkrył dwie skrzynie z epickimi przedmiotami i olbrzymi napis „Well done” – gratulacje od twórców za dotarcie w pozornie niedostępne miejsce.

Ktoś może powiedzieć: „słabe”. Albo: „używając >>glitchy<<, się nie liczy”. Spokojnie, da się tam wspiąć bez uciekania się do oszustw. Trzeba co prawda wyposażyć postać V w cyberwszczepy pozwalające na wyższe skoki i odblokować kilka umiejętności, ale jest to możliwe. Świadczy o tym filmik nagrany przez użytkownika serwisu YouTube o pseudonimie DefaultDanielS. Zobaczcie zresztą sami.

Ile podobnych znalezisk czeka jeszcze na odkrycie w Night City? Mam nadzieję, że sporo. To konkretne zawdzięczamy zaś Phillippowi Weberowi, jednemu z projektantów zadań ze studia CD Projekt RED. Zapytany o easter egga przez jednego z twitterowiczów, deweloper przyznał, że chciał w ten sposób wynagrodzić co bardziej kreatywnych graczy.

Twórcy Cyberpunka 2077 pomyśleli o łowcach easter eggów; zobacz odkrycie gracza - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/PhiWeber/status/1434546080490967046.

Żeby było ciekawiej, Weber zasygnalizował istnienie tego typu easter egga w Cyberpunku 2077 już w marcu, jednocześnie przypominając o podobnych znaleziskach rozsianych po świecie Wiedźmina 3. Geralt – tak jak V – musiał sporo się naskakać, żeby dotrzeć do niektórych z nich.