Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2019, 09:21

Twórcy Crackdown 2 pomogą Rockstar Games przy nowych grach

Znane z Crackdown 2 studio Ruffian Games pomoże zespołowi Rockstar Games przy pracach nad kilkoma niezapowiedzianymi jeszcze projektami.

Ruffian Games specjalizuje się w pomaganiu innym deweloperom, ale studio ma na koncie również własne projekty, takie jak Crackdown 2 z 2010 roku. - Twórcy Crackdown 2 pomogą Rockstar Games przy nowych grach - wiadomość - 2019-10-14
Ruffian Games specjalizuje się w pomaganiu innym deweloperom, ale studio ma na koncie również własne projekty, takie jak Crackdown 2 z 2010 roku.

Szkockie studio Ruffian Games rozpoczęło rekrutację pracowników do projektów tworzonych wspólnie z zespołem Rockstar Games. Poszukiwani są głównie różnego rodzaju inżynierowie, zajmujący się m.in. tworzeniem interfejsów, grafiki oraz skryptów rządzących rozgrywką.

Rockstar Games zazwyczaj trzyma swoje nadchodzące produkcje w tajemnicy, więc z ofert pracy nie wynikają żadne konkrety odnośnie projektów, przy których pomagać ma Ruffian Games. Warto jednak wspomnieć, że poszukiwani są zwłaszcza pracownicy mający doświadczenie w tworzeniu wieloosobowych gier akcji.

Kilka dni temu pojawiły się doniesienia, według których Rockstar Games pracuje nad kilkoma niezapowiedzianymi jeszcze grami. Jedną z nich prawie na pewno jest Grand Theft Auto VI i wiele wskazuje na to, że może być to tytuł startowy dla PlayStation 5. Wielu fanów nadal liczy również na Bully 2, ale w przypadku tej produkcji niedawne plotki sugerują, że projekt został porzucony wiele lat temu.

Przypomnijmy, że Ruffian Games to studio zlokalizowane w szkockim mieście Dundee. Znane jest z gry Crackdown 2, ale zespół specjalizuje się głównie w pomaganiu innym deweloperom. Niedawno zakończył prace nad zremasterowaną wersją Halo: Reach wchodzącą w skład Halo: The Master Chief Collection. Ta ekipa przygotowała również tryb multiplayer Wrecking Zone do Crackdown 3.

Ponadto wielu ludzi z Ruffian Games wcześniej pracowało nad takimi projektami studia Rockstar Games jak Manhunt czy seria Grand Theft Auto.

  1. Rockstar Games – strona oficjalna
  2. Ruffian Games – strona oficjalna