Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2019, 09:35

GOG.com wsparł Międzynarodowy Dzień bez DRM

Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez DRM. Tematem głównym tegorocznej edycji były prawa cyfrowe, które utrudniają dostęp do podręczników i publikacji naukowych. Akcję wsparł serwis GOG.com

Gierwant szanuje brak zabezpieczeń DRM. - GOG.com wsparł Międzynarodowy Dzień bez DRM - wiadomość - 2019-10-14
Gierwant szanuje brak zabezpieczeń DRM.

Hej, bracia i siostry, czy wczoraj świętowaliście? Pewnie niewielu z Was o tym pamiętało, ale 12 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bez DRM. Organizatorem całej akcji, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy o korzyściach płynących z posiadania gier, filmów i innych mediów pozbawionych zabezpieczeń DRM, była Free Software Foundation. Tematem głównym tegorocznej odsłony były prawa cyfrowe, które utrudniają dostęp do podręczników i publikacji naukowych. Studenci oraz licealiści powinni dobrze znać ten problem.

Do inicjatywy przyłączył się serwis GOG.com, który, jak wszyscy wiemy, mógłby być wizytówką wszelkiego działania przeciw DRM, bowiem wszystkie oferowane przezeń produkcje są wolne od tego typu zabezpieczeń. W ogłoszeniu zamieszczonym na stronie możemy przeczytać:

GOG.COM to miejsce, w którym wszystkie twoje gry są wolne od DRM, co oznacza, że?możesz przechowywać je i cieszyć się nimi bez konieczności ciągłego logowania się online i wielokrotnego udowadniania, że gra jest naprawdę twoja. Od ponad 11 lat to nasza misja.

Głęboko wierzymy, że kluczowe jest zapewnienie wszystkim wolności wyboru. Rozumiemy, że niektórzy gracze mogą wyrażać chęć wypożyczenia lub streamowania swoich gier i jak najbardziej szanujemy ten wybór, chcemy jednak dać użytkownikom dodatkowe możliwości korzystania z multimediów - niezależnie od tego, czy mowa o wypożyczaniu, streamowaniu czy posiadaniu gier bez DRM.

Takie inicjatywy oczywiście bardzo podobają się graczom, którzy niejednokrotnie dawali wyraz swojemu niezadowoleniu z powodu zabezpieczeń DRM. Wystarczy spojrzeć na ich reakcje po tym, jak w opisie którejś z oczekiwanych gier na Steamie pojawi się złowrogie „System DRM innego producenta”. Niestety, pewnych ograniczeń pewnie nigdy nie przeskoczymy. A nawet jeśli, to w ich miejsce przyjdą następne.

  1. Oficjalna strona internetowa GOG.com