Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2021, 12:11

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Twórcy Control oraz Alana Wake'a chcą stworzyć interesujące uniwersum

Dyrektor Remedy Entertainment zdradził parę szczegółów dotyczących przyszłości studia oraz przyznał, że jednym z jego podstawowych celów jest stworzenie interesującego uniwersum, do którego będą wracać zarówno twórcy, jak i gracze.

W wywiadzie dla portalu GamesIndustry.biz dyrektor generalny Remedy Entertainment Tero Virtala podzielił się paroma detalami na temat powstających gier w jego studiu. Fin podkreślił, że zamierzają kontynuować pomysł wspólnego uniwersum i oba tytuły, które są tworzone we współpracy z Epic Games, będą należały do tego samego świata.

Pierwszy projekt jest wysokobudżetową grą na wielką skalę, a drugi bardziej kameralnym tytułem. Virtala stwierdził, że najważniejszym celem, jaki przyświeca deweloperom obu tytułów, jest zbudowanie świata, do którego będą wracać w kolejnych produkcjach, zarówno oni jako twórcy, jak i gracze. Dyrektor Remedy skupił się także na innym celu studia, jakim jest stworzenie kilku marek, które będą sukcesywnie rozwijane. Chodzi tu nie tylko o gry dla jednej osoby, ale też produkcje nastawione na multiplayer.

Twórcy Control oraz Alana Wakea chcą stworzyć interesujące uniwersum - ilustracja #1
Dyrektor generalny Remedy Entertainment – Tero Virtala – chce, by stworzony przez jego studio świat przyciągnął graczy na dłużej.

Obecnie studio jest podzielone na cztery ekipy, które pracują nad pięcioma grami. Pierwszy team składa się z twórców Control i zajmuje się nowym tytułem AAA. Drugi zespół współpracuje wraz ze Smilegate nad CrossFire X (Remedy stworzy fabularną kampanię dla pojedynczego gracza). Trzeci pracuje nad darmową wieloosobową grą noszącą obecnie tytuł Vanguard. Ostatni team tworzy opisywane w tej wiadomości produkcje.

Najnowszymi produktami spod szyldu Remedy są fabularne rozszerzenia do Control. Drugi dodatek, zatytułowany AWE, był pierwszym krokiem do stworzenia uniwersum, które będzie kontynuowane w nadchodzących tytułach.