Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2022, 17:50

Strajk w Raven Software dobiegł końca

Po prawie dwóch miesiącach i zapowiedzi powołania związku zawodowego zakończył się strajk pracowników studia Raven Software w odpowiedzi na niedawne zwolnienia.

Strajk w Raven Software dobiegł końca. Grupa ABK Workers Alliance poinformowała na Twitterze, że w oczekiwaniu na zatwierdzenie powołania związku zawodowego przez kierownictwo studia zdecydowano się przerwać prawie dwumiesięczny protest „w dobrej wierze”. Niewykorzystanie fundusze (w tym prawie 357 tysięcy dolarów zebranych w kampanii w serwisie GoFundMe) zostaną zachowane na potrzeby „przyszłych działań organizacyjnych lub strajkowych”.

Strajk w Raven Software dobiegł końca - ilustracja #1
Źródło: ABK Workers Alliance na Twitterze.

ABK Workers Alliance powołano w lipcu 2021 roku w odpowiedzi na pozew wobec Activision Blizzard w związku z zarzutami o dyskryminację oraz mobbing w firmie. Znacznie później, gdy z Raven Software zaczęto zwalniać testerów, w studiu wybuchł strajk, początkowo planowany na jeden dzień, ale ostatecznie trwający aż do wczoraj. Ponadto niedługo po rozpoczęciu protestu zorganizowano zbiórkę w serwisie GoFund w celu wsparcia strajkujących deweloperów.

Decyzja o zakończeniu strajku raczej nie wynika z ogłoszenia zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. Jeszcze przed zapowiedzią powołania związku zawodowego przez pracowników Raven Software ABK zapewniło, że owo przejęcie „nie zmienia celów” grupy.