Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2004, 13:11

autor: Klecha

Two Tribes ujawnia swoje plany na najbliższy rok

Holenderska grupa developerska Two Tribes poinformowała dziś po raz pierwszy o dwóch nowych produkcjach dla „kieszonsolek” korporacji Nintendo i Nokia.

Holenderska grupa developerska Two Tribes poinformowała dziś po raz pierwszy o dwóch nowych produkcjach dla „kieszonsolek” korporacji Nintendo i Nokia.

Firma zadebiutowała na rynku trzy lata temu na platformie Game Boy Color grą Toki Tori. Przygotowana dla Capcom produkcja opierała się o elementy rodem z popularnej zręcznościowo-logicznej gry The Lost Vikings. Tytuł szybko zdobył bardzo dużą popularność ze strony graczy i przy okazji zgarnął też szereg wyróżnień prasy na całym świecie. W przyszłym roku możemy spodziewać się premiery dwóch nowych produkcji zespołu.

Na szczególną uwagę zasługuje gra Three Tribes tworzona dla platform Game Boy Advance i Nintendo DS. Tytuł ten w znacznej mierze będzie wykorzystywać najlepsze elementy z poprzedniej gry zespołu. Three Tribes będzie nowatorską przygodową grą akcji z elementami gier logicznych i cRPGów. Zabawa będzie toczyć się w odległych czasach w których ludzie kierowali się głównie swoimi prymitywnymi instynktami niż sprecyzowanymi dążeniami do osiągania konkretnych celów. W takiej właśnie rzeczywistości gracze mają do odegrania bardzo ważną rolę. Mianowicie przyjdzie nam się wcielić w postać całkiem przygodnego szamana. Wszędzie gdzie zawitamy możemy oczekiwać różnych reakcji na naszą osobę. Na dodatek w zależności od własnych upodobań będziemy mogli pokierować ludami dla wykonania konkretnych rzeczy lub totalnie utrudnić ich dotychczasowe życie. Do wykonania będzie wiele różnorodnych zadań (w stylu: znajdź i przynieś coś, skonstruuj jakiś przedmiot i uratuj nas przed katastrofą). Niekiedy niezbędne będzie też bezpośrednie pokierowanie losami komputerowych postaci. W Three Tribes znajdzie się też wiele oryginalnych mini gier i ukrytych dodatków. Pierwsze zdjęcia z gry wraz z trailerem znajdziecie na internetowej witrynie gry.

Już w marcu 2005 roku światową premierę będzie miała gra Worms World Party w specjalnej wersji dla telefonu Nokia N-Gage. Kultowa już zręcznościówka z elementami strategii z bawiącymi się w wojnę robakami w roli głównej w ciągu trzech lat została wydana na komputerach PC, konsolach Game Boy Advance, PsOne i DreamCast. Konwersja zachowa znane już graczom z poprzednich części nieprzeciętne poczucie humoru. Gra zostanie też wzbogacona o dwa nowe tryby rozgrywki o dość dosłownych nazwach Worm King oraz Survival of the Wormiest. Głównym atutem produkcji będzie rzecz jasna możliwość zabawy dla dwóch graczy jednocześnie przy wykorzystaniu bezprzewodowego połączenia opartego o technologię Bluetooth. W ramach N-Gage Arena gracze będą mogli walczyć w starciach dla maksymalnie czterech graczy z całego świata jednocześnie. Produkcja zostanie wydana przez firmę THQ. Więcej informacji na jej temat można przeczytać na jej oficjalnej stronie www.

Two Tribes ma w zanadrzu jeszcze kilka projektów które zostaną ujawnione w późniejszym okresie. Firma jest także zainteresowana współpracą z pomysłowymi programistami i grafikami komputerowymi. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w tworzeniu gier koniecznie sprawdźcie znajdujące się pod tym adresem wymagania stawiane wobec potencjalnych kandydatów.