Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2014, 09:50

autor: Góral

Tropico 5 - nowa odsłona popularnej strategii ukaże się na PlayStation 4

Tropico 5 zostało zapowiedziane w zeszłym roku na konsolę Xbox 360 i komputery PC. Firma Kalypso Media, wydawca produkcji, ujawniła jednak, że gra zmierza także w kierunku PlayStation 4. Będzie to pierwsza odsłona serii, która pojawi się na sprzęcie firmy Sony.

Firma Kalypso Media, wydawca gry strategiczno-ekonomicznej Tropico 5, poinformowała, że tytuł ukaże się nie tylko na komputerach osobistych oraz konsoli Xbox 360, lecz także na PlayStation 4. Nad tą edycją pracuje studio Haemimont, tworzące pozostałe wersje. Tytuł wykorzystać ma możliwości oferowane przez next-gena firmy Sony, oferując przyjemną oprawę graficzną i kilka unikalnych funkcji. Data premiery nie została ujawniona, ale przypominam, że twórcy planują wydać swój nowy projekt w kwietniu bieżącego roku, jednak nie wiemy czy termin ten dotyczy także zapowiedzianej dziś edycji. Jednocześnie warto zauważyć, że będzie to debiut serii na urządzeniach marki PlayStation - do tej pory kolejne odsłony cyklu Tropico ukazywały się tylko na komputerach PC i Xboksie 360.

Tropico 5 to pierwsza odsłona serii, która ukaże sie na konsoli firmy Sony. - Tropico 5 - nowa odsłona popularnej strategii ukaże się na PlayStation 4 - wiadomość - 2014-01-31
Tropico 5 to pierwsza odsłona serii, która ukaże sie na konsoli firmy Sony.

W Tropico 5 wcielimy się w El Presidente – dyktatora sprawującego władzę na jednej z wysp. Fani serii powinni być wniebowzięci, ponieważ nadchodząca odsłona zaoferuje znane i sprawdzone rozwiązania. Trzeba będzie więc dbać o przemysł, rozbudowę miasta, zaspokajać potrzeby ludu, itd. Tytuł wprowadzi jednak garść nowinek, w tym zaawansowany system handlu czy tez drzewka rozwoju technologicznego. Nie zabraknie również multiplayera dla maksymalnie czterech graczy. Krótko pisząc, zapowiada się kolejna porządna odsłona Tropico.

Tropico 5 - nowa odsłona popularnej strategii ukaże się na PlayStation 4 - ilustracja #2Tropico to popularna seria gier strategiczno-ekonomicznych zapoczątkowana przez studio PopTop Software. Tytuł umożliwia wcielenie się w dyktatora, sprawującego władzę nad niewielkim państewkiem. Od trzeciej części pieczę nad kolejnymi odsłonami sprawuje ekipa Haemimont Games, znana z takich produkcji jak Imperium Romanum, Grand Ages: Rome czy też Omerta: Miasto Gangsterów.

W Tropico 5 sprawujemy rządy na wyspie. - Tropico 5 - nowa odsłona popularnej strategii ukaże się na PlayStation 4 - wiadomość - 2014-01-31
W Tropico 5 sprawujemy rządy na wyspie.