Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2013, 11:44

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Tropico 5 pojawi się w kwietniu 2014 roku – kolejne szczegóły

Poznaliśmy termin wydania zapowiedzianej tydzień temu strategii Tropico 5 oraz kilka szczegółów na temat produkcji. Gra ma zadebiutować wiosną przyszłego roku na komputerach PC i Mac oraz konsoli Xbox 360.

Po raz kolejny pokierujemy losami członków rodziny El Presidente na przestrzeni kilku wieków - Tropico 5 pojawi się w kwietniu 2014 roku – kolejne szczegóły - wiadomość - 2013-08-23
Po raz kolejny pokierujemy losami członków rodziny El Presidente na przestrzeni kilku wieków

Gabriel Dobrev, szef studia Haemimont Games, w rozmowie z redaktorem serwisu Joystiq podczas targów gamescom ujawnił, że twórcy chcą wydać piątą odsłonę strategicznej serii Tropico w kwietniu 2014 roku. W ubiegłym tygodniu, gdy firma Kalypso zapowiedziała grę, wiedzieliśmy tylko tyle, że ukaże się w bliżej nieokreślonym okresie 2014 roku.

Tropico 5:
  • Gatunek: strategia ekonomiczna
  • Producent: Haemimont Games
  • Wydawca: Kalypso Media
  • Termin premiery: kwiecień 2014 r.

Dotarły do nas również nieco bardziej szczegółowe wieści na temat planowanych usprawnień w nowej odsłonie. Akcja gry ma rozgrywać się od ery kolonialnej aż do czasów współczesnych. Co więcej, gracze będą mogli uchwalić własną konstytucję na wyspie i zdecydować o przepisach zgodnie ze swoim kodeksem i sposobem zarządzania. Na przykład wyspa może zostać otwarta dla wszystkich cudzoziemców poza programem wiz.

Studio Haemimont Games poprawi również system handlu, który ma być bardziej przejrzysty. Będzie można kupować okręty i tworzyć odpowiednie szlaki handlowe dostępne dla innych nacji, by podreperować stan budżetu na wyspie. Ponadto zmian należy spodziewać się w drzewkach technologicznych, możliwościach eksploracji czy oprawie wizualnej.

Największej przebudowy w Tropico 5 doczeka się tryb wieloosobowy, stawiający zarówno na rywalizację, jak i współpracę pomiędzy maksymalnie czterema graczami. Uczestnicy będą tworzyć miasta w obrębie jednej wyspy i konkurować miedzy sobą o źródła dochodu lub współpracować: pożyczać pieniądze czy dzielić się zasobami. W trybie rywalizacji gracze otrzymają określone cele, np. zdobyć określoną kwotę pieniędzy lub zwiększyć populację na wyspie do wyznaczonej wartości. Ukończenie jednego z nich zostanie zastąpione kolejnym. Co ciekawe, gdy zauważymy, że inni dyktatorzy osiągają je szybciej od nas, będziemy mogli wyznaczyć sobie inne zadanie.

Nad nadchodzącą odsłoną serii Tropico pracują autorzy „trójki” i „czwórki”, a także takich gier jak Tzar: Ciężar Korony, The First Templar, Omerta: Miasto Gangsterów czy cyklu Imperium Romanum. Gra raczej nie zrewolucjonizuje gatunku strategii ekonomicznych ani nie przewróci do góry nogami założeń oryginalnych odsłon cyklu, ale twórcy chcą nieco urozmaicić i uprzyjemnić rozgrywkę.

Podobnie jak dwie ostatnie części, tak i Tropico 5 ukaże się nie tylko na komputerach PC i Mac, ale także na konsoli Xbox 360. Czekamy teraz na pierwsze zrzuty z gry oraz zwiastun z fragmentami rozgrywki.