Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2011, 09:01

autor: Adrian Werner

Trackmania 2: Canyon - premiera we wrześniu i nowy zwiastun

Trackmania 2: Canyon to jedna z najbardziej obiecujących tegorocznych gier wyścigowych. Jej twórcy ujawnili wreszcie kiedy możemy spodziewać się premiery oraz wypuścili nowy zwiastun.

Seria Trackmania cieszy się sporą popularnością wśród graczy preferujących czysto zręcznościowe podejście do tematyki wirtualnych wyścigów. Już od ponad dwóch lat wiemy, że francuskie studio Nadeo pracuje nad drugą częścią cyklu. Teraz, dzięki zmianie na oficjalnej stronie firmy Ubisoft dowiedzieliśmy się, że premiera tej produkcji nastąpi we wrześniu tego roku. Niestety, nie poznaliśmy jeszcze konkretnego dnia. Na pocieszenie autorzy wypuścili nowy zwiastun.

Podobnie jak poprzednie odsłony serii, Trackmania 2: Canyon będzie zręcznościową ścigałką, w której nacisk położony zostanie na tryb sieciowy i swobodę tworzenia przez graczy nowych tras. Autorzy obiecują olbrzymi skok graficzny w porównaniu z poprzednikami i sadząc po najnowszym zwiastunie nie są to jedynie czcze przechwałki. W rozgrywkach wieloosobowych rywalizować będzie mogło ze sobą jednocześnie ponad 200 osób.

Warto dodać, że gra będzie częścią serwisu ManiaPlanet, w skład którego w przyszłości wejdzie też strzelanka Shootmania oraz RPG Questmania. Wszystkie trzy produkcje zaoferują użytkownikom rozbudowane narzędzia pozwalające na tworzenie własnych modyfikacji oraz łatwe dzielenie się z nimi z resztą fanów.