Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2017, 14:25

autor: AlexB

Total War: Warhammer - dziś premiera The Foundation Update, darmowych jednostek oraz DLC Norsca

Dziś około godziny 18:00 zadebiutuje aktualizacja The Foundation Update do gry Total War: Warhammer od studia Creative Assembly. Między innymi wyeliminuje one rozmaite bugi i poprawi balans niektórych starszych jednostek. Wraz z patchem zadebiutuje również DLC Norsca oraz darmowe jednostki, rozdawane z okazji 30. urodzin brytyjskiego dewelopera.

Dziś w Total War: Warhammer pojawi się sporo zmian i nowości. - Total War: Warhammer - dziś premiera The Foundation Update, darmowych jednostek oraz DLC Norsca - wiadomość - 2017-08-11
Dziś w Total War: Warhammer pojawi się sporo zmian i nowości.

Premiera zapowiedzianego pod koniec marca bieżącego roku Total War: Warhammer II, czyli drugiej odsłony podserii popularnego cyklu gier strategicznych od studia Creative Assembly, zbliża się wielkimi krokami. Choć większość sił tego brytyjskiego dewelopera jest skupiona przede wszystkim na dopracowywaniu właśnie tej gry, nie zapomniano o pierwszej części. Dziś, około godziny 18:00 czasu polskiego, swoją premierę będzie miała duża aktualizacja do Total War: Warhammer, nazwana przez twórców The Foundation Update. Przede wszystkim wprowadzi ona zmiany w balansie niektórych starszych jednostek i ras, które zostały odrobinę przyćmione przez nowe, wprowadzone na przestrzeni ostatniego roku przez rozmaite dodatki DLC. The Foundation Update ma uczynić granie frakcjami dostępnymi od premiery Total War: Warhammer ponownie interesującym i unikalnym doświadczeniem.

Pełną listę zmian i nowości, które wprowadzi The Foundation Update do Total War: Warhammer, możecie znaleźć tutaj lub na filmiku powyżej. W ogromnym skrócie wyglądają one tak (cytując przedstawicieli Creative Assembly):

Wszyscy starzy Legendarni Lordowie otrzymają bonusowe wzmocnienia w kampanii i dodatkowe drzewka umiejętności. Imperium, w momencie gdy będzie sterowane przez SI, dostanie dodatkową prowincję na początek, co ma sprawić, że pozycja startowa tej frakcji będzie dużo korzystniejsza. Wojownicy Chaosu otrzymają szereg poprawek i wzmocnień, co ma poprawić ich skuteczność w kampanii i umożliwić łatwiejszą aneksję plemion norskich. Natomiast bohaterowie Leśnych Elfów w końcu otrzymają nowych towarzyszy (Hura!). Jeśli te zmiany wydają się Wam spore, to dlatego, że takie właśnie są, a Stary Świat czeka wstrząs!

Zmiany obejmą między innymi frakcję Leśnych Elfów. - Total War: Warhammer - dziś premiera The Foundation Update, darmowych jednostek oraz DLC Norsca - wiadomość - 2017-08-11
Zmiany obejmą między innymi frakcję Leśnych Elfów.

The Foundation Update nie jest jedyną rzeczą, która pojawi się dziś w Total War: Warhammer. Już wkrótce Creative Assembly ma rozpocząć wysyłanie darmowych jednostek, rozdawanych z okazji 30. urodzin studia. Chodzi o Regiments of Renown, czyli elitarne warianty już dostępnych wojowników z takich frakcji jak Zwierzoludzie, Bretończycy, Wojownicy Chaosu oraz Leśne Elfy. Otrzymają je jedynie osoby, które zarejestrowały się w Total War Access, zatem jeśli ktoś tego nie zrobił, ma jeszcze na to czas. Również dzisiaj swoją premierę będzie miało DLC Norsca, dodające dwa grywalne plemiona z północy Starego Świata - Norski i Zimowego Kła - wraz z unikalnymi dla nich wojownikami oraz bohaterami. Dodatek ten za darmo otrzymają wszyscy, którzy złożą zamówienie przedpremierowe na Total War: Warhammer II. Można go też zakupić oddzielnie, między innymi w sklepie Steam (do 19:00 obowiązuje dziesięcioprocentowa zniżka i kosztuje on 8,99 euro, czyli około 38 złotych).

Na koniec warto przypomnieć, że premiera Total War: Warhammer II (zmierzającego wyłącznie na PC), która odbędzie się 28 września, nie oznacza całkowitej śmierci „jedynki”. Podseria ta w domyśle ma być trylogią, której poszczególne części będą skupiały się na innych fragmentach świata Warhammera. Gracze będą mogli połączyć mapy ze wszystkich gier i rozegrać jedną wielką megakampanię.