Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2012, 09:47

autor: sathorn

Tomb Raider na E3 2012 - nowy, efektowny materiał z rozgrywki

Najnowsza odsłona Tomb Raidera zdefiniuje na nowo Larę Croft. Kolejny filmik z rozgrywki tylko utwierdza w tym przekonaniu. Jak prezentuje się klasyczna heroina w nowych szatach?

Podczas trwających właśnie targów Electronic Entertainment Expo 2012, na konferencji firmy Microsoft, zaprezentowano nowy fragment rozgrywki z gry Tomb Raider. Czy nowa koncepcja przygód sławnej Lary Croft wciąż zachwyca?

Tomb Raider na E3 2012 - nowy, efektowny materiał z rozgrywki - ilustracja #1

Prezentowany fragment otwiera scena, w której bohaterka, uzbrojona w łuk, zakrada się do przeciwników, obsadzających przyczółek. Zdaje się, że charakter rozgrywki w nowym Tomb Raiderze będzie skłaniał nas ku likwidowaniu wrogów po cichu. Lara ma problemy z zabiciem nawet jednego przeciwnika, kiedy ten jest już świadomy jej obecności i zaczyna do niej strzelać.

Świetne wrażenie robi grafika. Otoczenie pod gradem kul zaczyna się sypać, a murki, za którymi się kryjemy, rozpadają się momentalnie. Lara wciąż zmienia pozycję, aby nie zostać rozszarpaną przez pociski. Dobrze wypada także wykorzystanie otoczenia do zwalczania przeciwników. Bohaterka rozbija lampy, aby podpalić łotrów, czy niszczy podpórki, wywołując klasyczną lawinę beczek.

W prezentowanym fragmencie nie zabrakło także efektownych reżyserowanych scen oraz quick-time-eventów. Życie nie rozpieszcza Lary Croft. Heroina, podobnie jak na poprzednio prezentowanym fragmencie, jest posiniaczona, zakrwawiona i poobijana. Ciągłe ocieranie się o śmierć piękności szkodzi. Nie mówiąc o zdrowiu.

Twórcy gry poinformowali także, że Xbox 360 otrzyma ekskluzywne DLC. Nie wdano się jednak w szczegóły, nie wiemy zatem, czy będzie to wyłączność jedynie czasowa. Data premiery owego dodatku jest nieznana.

Najnowszy Tomb Raider został po raz pierwszy zaprezentowany na targach E3 2011. Gra zrobiła świetne wrażenie, przyciągając zainteresowanie mediów świeżym podejściem do postaci głównej bohaterki i klimatu jej przygód. Premiery gry możemy się spodziewać 5 marca 2013 roku.

Ostatnia aktualizacja: 2012-06-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Tomb Raider

Tomb Raider