Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2012, 10:02

autor: Kono

Assassin's Creed III na E3 - zwiastun CG, bitwy morskie i nowe umiejętności Connora

Podczas targów E3 zaprezentowano sporo materiałów z nadchodzącej odsłony cyklu Assassin's Creed. Wydawcy gry uraczyli nas widowiskowym zwiastunem CG oraz obszernym filmem prezentującym rozgrywkę, a podczas konferencji Sony zobaczyliśmy jak będą wyglądać bitwy morskie w Assassin's Creed III.

Assassin's Creed III na E3 - zwiastun CG, bitwy morskie i nowe umiejętności Connora - ilustracja #1

Gra Assassin’s Creed III została bardzo mocno wyeksponowana podczas tegorocznych targów E3. Firma Ubisoft pokazała zarówno „filmowy” zwiastun, jak i fragmenty rozgrywki, a przedstawiciele koncernu Sony zaprezentowali bitwy morskie, w których weźmiemy udział w czasie głównej kampanii.

Filmowy zwiastun i pokaz rozgrywki

Prezentację nowej odsłony cyklu Assassin’s Creed rozpoczęto z wysokiego C, pokazując widowiskowy zwiastun CG. Całość rozpoczyna się sceną bitwy pomiędzy wojskami Wielkiej Brytanii a siłami trzynastu kolonii. Chwilę później do akcji wkracza główny bohater „trójki”, czyli Connor, który karkołomnie szarżuje przeciw siłom Brytyjczyków. Mniej więcej od połowy (w momencie, gdy Connor zaczyna mordować Brytyjczyków) zwiastun bardzo przypomina filmik promujący poprzednią cześć cyklu.

Spragnieni materiałów demonstrujących właściwą rozgrywkę również nie mogą narzekać, gdyż na konferencji Ubisoftu pokazano dosyć obszerny materiał prezentujący różne aspekty nowej odsłony cyklu. Na początku filmu widzimy jak wygląda skakanie po drzewach, polowanie z łukiem w ręku oraz walka z dzikimi zwierzętami. Zaraz po tym Connor wchodzi do obozu, gdzie oddaje rzeźnikowi mięso z upolowanego rogacza, a następnie rozpoczyna kolejną misję.

Tutaj możemy zaobserwować nowe możliwości głównego bohatera. Connor potrafi zasłonić się ciałem przeciwnika i z zaskoczenia powiesić wroga na gałęzi. Trzeba też przyznać, że najwyraźniej system przemieszczania się w dziczy w niczym nie będzie ustępować bieganiu po mieście. Connor szybko i niezwykle płynnie porusza się zarówno po drzewach, jak i formacjach skalnych.

Bitwy morskie

Prezentacja na konferencji Ubisoftu zapewne niczym nie zaskoczyła osób, które na bieżąco śledzą informacje o Assassin’s Creed III. Prawdziwa niespodzianka została zaprezentowana podczas pokazu Sony. To właśnie tam dowiedzieliśmy się, że w „trójce” staniemy za sterami statku i weźmiemy udział w bitwie morskiej. Gracze będą odpowiadać zarówno za nawigację, jak i kontrolę dział. Warto zaznaczyć, że wpływ na przebieg rozgrywki będzie miała dynamicznie zmieniająca się pogoda.

Assassin’s Creed III pojawi się w sklepach 31 października w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3, a w późniejszym terminie także na konsolę Wii U. Tytuł przeniesie nas w czasy walki o niepodległość USA, a dodatkowo zawierać będzie wiele fragmentów rozgrywki z akcją osadzoną we współczesności.

Ostatnia aktualizacja: 2012-06-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Assassin's Creed III

Assassin's Creed III