Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2016, 09:34

autor: Góral

Tom Clancy's The Division bez mikrotransakcji... tak jakby

Pojawiły się nowe informacje związane z mikrotransakcjami w Tom Clancy's The Division. Z jednej strony Ubisoft twierdzi, że takowy system nie zostanie zastosowany w nadchodzącej produkcji, ale z drugiej jest mowa o DLC z kosmetycznymi elementami. Jakkolwiek by nie było, pewnym jest, że w grze nie spotkamy się z elementami pay-to-win.

Natchai Stappers, odpowiadający w firmie Ubisoft za kontakt ze społecznością, odpowiedział na pytanie jednego z graczy o mikropłatności w Tom Clancy's The Division. Okazało się, że: „nie będzie mikropłatności, a już na pewno nie P2W”. W komentarzach pod postem na Twitterze, zamieszczono jednak link to artykułu, który ukazał się w styczniu bieżącego roku na Eurogamerze. Magnus Jansen, dyrektor kreatywny produkcji, stwierdził w rozmowie z dziennikarzem serwisu, że mikropłatności nie będzie, przy czym jego wypowiedź była trochę pokrętna:

„Nie wiem czy jest jakaś światowa definicja słowa mikrotransakcje, ale nie będzie można płacić za uzyskiwanie przewagi czy coś w tym stylu. Mamy plany związane z DLC, za które trzeba będzie zapłacić, ale nie będzie mikropłatności.”

Tom Clancy's The Division bez mikrotransakcji... tak jakby - ilustracja #1
Tom Clancy's The Division w skrócie:
  • Gra akcji TPP z elementami RPG
  • Ukaże się 8 marca na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych
  • Za produkcję odpowiada studio Massive Entertainment
  • Podczas zabawy trafimy do Nowego Jorku, w którym w wyniku ataku terrorystycznego wybuchła pandemia

Dodatkowo w tym samym artykule zamieszczono także stanowisko Ubisoftu głoszące, że mikropłatności nie będzie, nawet tych związanych z kosmetycznymi elementami, ale za to będą one dostępne jako DLC w sklepach.

Tłumacząc to wszystko na zrozumiały język, firmie chodzi chyba o to, że w grze nie będzie można nic kupić, ale już na Uplay’u, PlayStation Store czy Xbox Games Store, dostępne mają być dodatki z kosmetycznymi elementami, które w żaden sposób nie wpłyną na zdolności naszej postaci, a tylko na jej wygląd, malowanie broni itd.

Sytuacja jest nieco zagmatwana i cały czas brakuje jednego, klarownego komunikatu w tej sprawie. Niemniej o wszystkim przekonamy się za kilka dni, gdyż Tom Clancy's The Division ukaże się 8 marca na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

W ostatnich tygodniach osoby z niecierpliwością wyczekujące premiery Tom Clancy's The Division miały okazję wziąć udział w dwóch betach. Najpierw pod koniec stycznia rozpoczęto zamknięte testy, a później, 18 lutego, doczekaliśmy się otwartych testów. W tym drugim przypadku okazały się one wielkim sukcesem, przyciągając przez ekrany blisko 6,5 miliona osób.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Tom Clancy's The Division

Tom Clancy's The Division