Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2018, 09:02

autor: Aquma

To już pewne: Anthem opóźnione. W październiku zagramy w nowego Battlefielda

Wydawca Electronic Arts podzielił się informacjami na temat dat premier swoich nadchodzących produkcji. Najważniejszą nowinką jest opóźnienie tworzonego przez BioWare Anthem do pierwszego kwartału 2019 r. W październiku bieżącego roku zagramy natomiast w kolejną grę z serii Battlefield.

Na Anthem poczekamy trochę dłużej. - To już pewne: Anthem opóźnione do 2019 r. W październiku zagramy w nowego Battlefielda - wiadomość - 2018-01-31
Na Anthem poczekamy trochę dłużej.

Gracze czekający na sieciową grę akcji Anthem, autorstwa utytułowanego studia BioWare, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Wspomniana produkcja zadebiutuje na rynku dopiero w pierwszym kwartale 2019 roku. Jeszcze dłużej poczekamy na zapowiedziany w maju 2015 r. gwiezdnowojenny tytuł od Respawn Entertainment (twórców obydwu części Titanfall), którego należy się spodziewać pomiędzy kwietniem 2019 a marcem 2020 r. W październiku tego roku na rynek trafi za to kolejny Battlefield.

Co ciekawe, EA zaprzecza, jakoby przyczyną przesunięcia premiery Anthem były problemy napotkane przy produkcji tego tytułu. Firma utrzymuje, że w gorącym okresie jesiennym nowa marka po prostu nie przyciągnęłaby wystarczającej uwagi i lepszym wyjściem będzie debiut w spokojniejszym momencie. Dlatego też, jak zauważa dyrektor finansowy EA, Blake Jorgensen, tak naprawdę nie można w tym wypadku mówić o opóźnieniu.

Równocześnie poznaliśmy informacje o sprzedaży niektórych produkcji Electronic Arts. Doskonale radzi sobie seria FIFA, której społeczność liczy sobie 42 mln osób – i to wyłącznie na konsolach. Solidnymi wynikami może się również pochwalić Battlefield 1, po którego sięgnęło 25 mln graczy. Wciąż rozczarowująca jest natomiast sprzedaż Star Wars Battlefront 2, który – mimo wsparcia w postaci kinowej premiery głośnego Ostatniego Jedi – nie zdołał w okresie świątecznym sprzedać spodziewanych 10 mln sztuk (brakło mu miliona).

  1. Anthem – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.