Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2016, 20:05

Titanfall 2 – oficjalna zapowiedź już wkrótce?

Na półkach jednego z amerykańskich sklepów z grami pojawiły się pudełkowe zamówienia przedpremierowe na grę Titanfall 2. Wskazuje to na to, że w najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się oficjalnej zapowiedzi tytułu.

Pierwsza część serii pojawiła się w marcu 2014 roku - Titanfall 2 – oficjalna zapowiedź już wkrótce? - wiadomość - 2016-02-29
Pierwsza część serii pojawiła się w marcu 2014 roku

Jak zauważył jeden z użytkowników forum NeoGAF, w jednym ze sklepów sieci GameStop pojawiły się pierwsze pudełka z zamówieniami przedpremierowymi na grę Titanfall 2. To, że produkcja powstaje wiemy już od dłuższego czasu, ale do tej pory nie została oficjalnie zapowiedziana przez Electronic Arts. Według ostatnich informacji, pochodzących z raportu finansowego spółki, tytuł powinien zadebiutować w roku fiskalnym 2016. Oznacza to, że najpóźniej do graczy trafi w pierwszym kwartale 2017 roku (ostatnie plotki wskazują jednak na zimę 2016). Pojawienie się pre-orderów może wskazywać na to, że w niedługim czasie Titanfall 2 zostanie wreszcie przedstawiony opinii publicznej. Niewykluczone, że nastąpi to na łamach amerykańskiego magazynu Game Informer, który należy do firmy GameStop.

Titanfall 2 będzie kontynuacją dobrze przyjętego, ale szybko zapomnianego sieciowego shootera, który zadebiutował na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i Xbox 360 w 2014 roku. Unikalnym elementem rozgrywki serii jest obecność tytułowych Tytanów, a więc potężnych mechów, które mogą być pilotowane przez graczy. W trakcie meczów, żywym graczom towarzyszyli także żołnierze sterowani przez AI. Druga część cyklu przeniesie nas do bardziej fantastycznego świata. Jeżeli wierzyć pogłoskom, ma on odznaczać się wysokim poziomem zaawansowania technologicznego, który będzie nieodróżnialny od magii. W przeciwieństwie do poprzednika, Titanfall 2 ma posiadać również fabularną kampanię dla pojedynczego gracza. Producenci rozważają również możliwość stworzenia serialu telewizyjnego towarzyszącego tytułowi.

Twórcy Titanfall 2 mają także zmienić politykę dotyczącą DLC. W odróżnieniu od „jedynki”, w dodatkach oferowane będą rzeczy, które nie rozdzielą bazy grających, tak więc np. mapy otrzymywać mamy za darmo. Inną istotną zmianą w modelu biznesowym będzie równoczesny debiut gry na wszystkich liczących się platformach sprzętowych (PC, Xbox One, PlayStation 4).

Pojawianie się pre-orderów może oznaczać rychłą zapowiedź tytułu - Titanfall 2 – oficjalna zapowiedź już wkrótce? - wiadomość - 2016-02-29
Pojawianie się pre-orderów może oznaczać rychłą zapowiedź tytułu
  1. Oficjalna strona gry Titanfall