Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2016, 09:52

autor: Góral

Minecraft z nowym systemem walki po aktualizacji 1.9

PC-towy Minecraft doczekał się kolejnej dużej aktualizacji (oznaczonej numerem 1.9), w której deweloperzy ze studia Mojang skupili się na usprawnieniu walki. Zmodyfikowano mechanikę, umożliwiono korzystanie z obu rąk bohatera i nie tylko.

Studio Mojang opublikowało kolejną aktualizację PC-towej wersji Minecrafta. Patch u numerze 1.9 wprowadza sporo zmian, ale największą jego atrakcją jest nowa mechanika walki. Przede wszystkim udostępniono możliwość korzystania z obu rąk bohatera, co oznacza, że np. w jednej trzymamy tarczę, a w drugiej miecz. Ponadto pojawił się system cool-down, zmuszający do odczekania kilku chwil po wykonaniu ataku, by móc go ponownie użyć. W związku z tym starcia od teraz nie polegają tylko na machaniu mieczem ile wlezie, a na wyprowadzaniu bardziej przemyślanych ciosów w odpowiednim momencie. Z innych ciekawych elementów warto jeszcze wspomnieć o atakach specjalnych, przypisanych do dwóch rodzajów broni – mieczy i toporów. Ponadto pojawił się nowy potwór (Shulker), rozszerzono The End, umożliwiono ponowne przywołanie Ender Dragona i nie tylko. Pełną rozpiskę nowości znajdziecie w tym miejscu.

Walka w Minecrafcie od teraz jest bardziej satysfakcjonująca. - Minecraft z nowym systemem walki - wiadomość - 2016-03-01
Walka w Minecrafcie od teraz jest bardziej satysfakcjonująca.
Minecraft z nowym systemem walki - ilustracja #2

Mojang to szwedzki deweloper założony w 2009 roku. W 2014 roku firma, wraz z prawami do Minecrafta, została przejęta przez koncern Microsoft za 2,5 miliarda dolarów. Oprócz klockowego hitu, deweloper ma na swoim koncie także mniej znane projekty, w tym Scrolls. Firma wydała też Cobalt od Oxeye Game Studio oraz współpracowała z Telltale Games przy Minecraft: Story Mode.

Minecraft dostępny jest obecnie na wszystkich liczących się platformach sprzętowych. Grę możecie kupić na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Vita, Xbox One, Xbox 360, Wii U, urządzeniach mobilnych (iOS, Android, Windows Phone, Amazon Kindle Fire) oraz komputerach osobistych (także na Windowsie 10, przy czym jest to nieco inna wersja, niż normalne wydanie). Produkcja od lat sprzedaje się jak szalona. Całkiem niedawno, bo w styczniu bieżącego roku, informowaliśmy, że edycja PC-towa rozeszła się w 22 milionach egzemplarzy. Licznik na oficjalnej stronie pokazuje, że od tamtej pory sprzedano kolejnych 700 tysięcy egzemplarzy. Przy czym warto zauważyć, że mówimy o grze, która swoją oficjalną premierę miała w listopadzie 2011 roku. Łącznie na wszystkich urządzeniach rozeszło się ponad 70 milionów egzemplarzy Minecrafta.

Przy okazji warto jeszcze wspomnieć, że oprócz zwykłych wydań hitu studia Mojang, na rynku znajduje się także wersja edukacyjna, a dodatkowo opracowywane jest wydanie dla okularów rzeczywistości rozszerzonej HoloLens.