Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2016, 10:00

Quantum Break na 18-minutowym zapisie rozgrywki

Do sieci wyciekł nowy, osiemnastominutowy zapis rozgrywki z Quantum Break, czyli obiecującej strzelanki studia Remedy.

Quantum Break, czyli nowa strzelanka studia Remedy, znanego z gry Alan Wake oraz serii Max Payne, zapowiada się na jedną z najważniejszych premier tego roku, więc z ciekawością witamy każdy materiał video z tej produkcji. Najnowszy stanowi osiemnastominutowy zapis rozgrywki. Wydaje się, że jego autorzy zbytnio pospieszyli się z publikacją i możliwe, że wkrótce zostanie on usunięty z YouTube, więc osobom zainteresowanym jego obejrzeniem zalecamy pośpiech.

Przypomnijmy, że premiera Quantum Break ma nastąpić 5 kwietnia tego roku. Autorzy niedawno potwierdzili, że gra uzyskała tzw. złoty status, co oznacza, że ostateczna wersja trafiła już do tłoczni i tym samym nie ma obaw, że produkcja zaliczy kolejne opóźnienie.

W Quantum Break zagramy w przyszłym miesiącu. - Quantum Break na 18-minutowym zapisie rozgrywki - wiadomość - 2016-03-01
W Quantum Break zagramy w przyszłym miesiącu.

Quantum Break zostało pierwotnie zapowiedziane jako gra zmierzająca wyłącznie na Xboksa One, ale kilka tygodni temu autorzy poinformowali, że powstaje także wersja pecetowa i oba wydania zadebiutują tego samego dnia. Wszystko wskazuje na to, że firma Microsoft zgodziła się na opracowanie edycji na PC m.in. po to, aby pomogła ona promować Windowsa 10 oraz serwis dystrybucji cyfrowej Windows Store. Quantum Break nie ruszy bowiem na wcześniejszych wersjach systemu operacyjnego firmy, ani nie będzie dostępny w usłudze Steam.

Ponadto gracze pecetowi zainteresowani tym tytułem powinni przed zakupem upewnić się, że będą go w stanie uruchomić. Ujawnione niedawno wymagania sprzętowe okazały się bowiem bardzo wysokie, zwłaszcza dla osób chcących bawić się na ustawieniach ultra.

Przypomnijmy, że Quantum Break to strzelanka TPP, opowiadająca o skutkach nieudanego eksperymentu naukowego, w wyniku którego kilka osób, w tym kierowany przez nas bohater, zyska moce manipulowania czasem. Historia ta prezentowana będzie zarówno poprzez sekwencje na silniku gry, jak i czteroodcinkowym serialu telewizyjnym, w którym wydarzenia kształtowane mają być przez decyzje podjęte podczas rozgrywki.

  1. Quantum Break na PC - czym jest nowa gra twórców Maksa Payne'a? (zapowiedź)
  2. Quantum Break - kompendium wiedzy
  3. Oficjalna strona internetowa gry Quantum Break